Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Rusija nėra tik oficiali jos valdžia

Sukurta 2017.05.19 / Atnaujinta 2017.05.19 20:12
   L. Linkevičius: Rusija nėra tik oficiali jos valdžia
   L. Linkevičius: Rusija nėra tik oficiali jos valdžia
   L. Linkevičius: Rusija nėra tik oficiali jos valdžia

   Gegužės 18-19 dieną  Trakų rajone vyko ketvirtasis Vilniaus Rusijos forumas. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 100 pilietinės visuomenės atstovų, akademikų, politikų, žurnalistų iš Rusijos, Lietuvos ir kitų Vakarų valstybių. 

   Tarp  renginio svečių – ilgus metus kalintas M. Chodorkovskis, dukart dėl apnuodijimo ligoninėje atsidūręs V. Kara-Murza, nužudytųjų A. Litvinenko našlė ir B. Nemcovo dukra bei jų bendražygiai.

   „Mums labai svarbu, kad Lietuvoje gali susirinkti tie, kuriems rūpi Rusijos ateitis bei atvirai apie tai diskutuoti. Dialogas su Rusijos pilietine visuomene primena, kad Rusija nėra tik jos oficiali valdžia. Džiaugiuosi turininga diskusija, tuo, kas čia vyksta ir tai tęsime ateityje ", - sakė  L. Linkevičius.

   Forumo metu diskutuota apie Rusijos visuomenės nuotaikas, žmogaus teisių padėtį, šalies raidos perspektyvas, Rusijos ir Vakarų santykius, 2018 m. vyksiančius Rusijos prezidento rinkimus. Daug dėmesio skirta Rusijos vykdomai agresyviai propagandos kampanijai Vakarų šalyse.

   Vilniaus Rusijos Forumas rengiamas Užsienio reikalų ministerijai bendradarbiaujant su Rytų Europos studijų centru ir Tarptautiniu rinkimų tyrimų centru nuo 2013 metų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_8095.JPG

   Vasario 14 dieną Lietuvos ambasada Rusijoje valstybiniame A. Puškino muziejuje  surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimą.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija reiškia nuoširdžią užuojautą lėktuvo katastrofos Maskvos regione aukų artimiesiems ir visiems šios tragedijos paliestiems Rusijos žmonėms.

   tomas_razmus-6098.JPG

   Gruodžio 20 dieną Užsienio reikalų ministerijoje pasirašyti Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės sienos demarkavimo dokumentai: Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės sienos linijos padėties protokolas-aprašas, Valstybės sienos žemėlapis, Valstybės sienos ženklų protokolai, Valstybės sienos ženklų koordinačių ir aukščių katalogas bei Baigiamasis protokolas. Jų pasirašymu savo darbą baigė Bendra Lietuvos ir Rusijos valstybės sienos demarkavimo komisija.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_6672.JPG

   Lietuvos ambasada Rusijoje kartu su Valstybiniu turizmo departamentu (VTD) lapkričio 15 dieną Maskvoje surengė mūsų šalies turizmo potencialo pristatymą Rusijos turizmo įmonėms ir žiniasklaidai. Didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos regionų kultūros ir gamtos paveldo objektų, nacionalinių turizmo maršrutų pristatymui.

   Dvišaliai santykiai »
   diskusija Vasingtonaas.jpg

   Lapkričio 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone  įvyko diskusija apie Vakarų demokratinių šalių ir Rusijos pilietinės visuomenės ryšių stiprinimą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_6489.JPG

   Rusijoje minint Sovietinių politinių represijų aukų atminimo dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas kartu su kitų šalių ambasadoriais ir diplomatais Maskvoje dalyvavo tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Memorial“ surengtoje akcijoje „Vardų grąžinimas“. Akcijos dalyviai pagerbė nužudytuosius tylos minute ir padėjo gėlių prie paminklinio Soloveckij akmens.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata