Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

Sukurta 2018.02.14 / Atnaujinta 2018.02.14 10:40
  L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13 dieną Stokholme susitiko su Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministre Margot Wallström ir aptarė dvišalius bei su regiono saugumu susijusius klausimus.

  „Dabartinių regiono geopolitinių iššūkių akivaizdoje turime ir toliau stiprinti tiek dvišalį, tiek regioninį bendradarbiavimą, ypač ieškodami veiksmingų sprendimų regioninio saugumo ir Rytų partnerystės klausimais. Šiose srityse svarbu stiprinti solidarumą ir tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą“, – sakė ministras L. Linkevičius.  

  Ministras pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Švedija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų, mūsų šalis sieja artimi ir dinamiški santykiai. Švedija yra viena artimiausių Lietuvos sąjungininkių remiant Ukrainą Europos integracijos kelyje. Užsienio reikalų ministras taip pat padėkojo Švedijai už Europos humanitarinio universiteto Vilniuje donorų veiklos koordinavimo lyderystę.

  Švedija yra didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje, o Lietuva vis daugiau investuoja Švedijoje bei yra suinteresuota tolesne investicinių projektų plėtra finansų, gamybos, inžinerijos, mokslo ir inovacijų bei kitose srityse. Taip pat auga dvišalė prekyba – Švedija yra penkta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, perspektyvus ir tolesnis ekonominio bendradarbiavimo potencialas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  G. Čekuolis su Švedijos karaliumi.jpg

  Gegužės 8 dieną Lietuvos ambasadorius Giedrius Čekuolis įteikė skiriamuosius raštus Jo Didenybei Švedijos karaliui Karoliui XVI Gustavui. Audiencijos metu aptarti dvišaliai klausimai, prisimintas Švedijos karališkosios poros vizitas Lietuvoje 2015 metais.

  Dvišaliai santykiai »
  svedija1.jpg

  Rugsėjo 13 dieną Stokholme įvyko Lietuvos, Estijos ir Latvijos ambasadų Švedijoje kartu su partneriais iš Švedijos organizuota konferencija, skirta Baltijos jūros regiono tvarumo, inovacijų ir jaunimo klausimams. Renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Estijos bei Latvijos valstybingumo šimtmečiui paminėti.

  Dvišaliai santykiai »
  .

  Rugpjūčio 30 dieną vienoje iš didžiausių Stokholmo Berwaldhalleno koncertų salių įvyko Baltijos jūros festivalio koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Į koncertą bei priėmimą susirinkusius diplomatus, įvairių Švedijos institucijų atstovus, lietuvių bendruomenės Švedijoje narius pasveikino Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir ambasadorius Algimantas Rimkūnas.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata