Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius su Danijos kolega aptarė ES ateities ir regiono saugumo klausimus

Sukurta 2017.09.26 / Atnaujinta 2017.09.26 16:44
   L. Linkevičius su Danijos kolega aptarė ES ateities ir regiono saugumo klausimus
   L. Linkevičius su Danijos kolega aptarė ES ateities ir regiono saugumo klausimus
   L. Linkevičius su Danijos kolega aptarė ES ateities ir regiono saugumo klausimus

   Šiandien Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su darbo vizito į Lietuvą atvykusiu Danijos Karalystės užsienio reikalų ministru Andersu Samuelsenu.

   „Danija yra viena iš artimiausių ir patikimiausių Lietuvos partnerių NATO ir ES, nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo politiškai ir praktiškai rėmusi Lietuvos pasirengimą narystei šiose organizacijose. Džiaugiamės dinamiškais ir pozityviais dvišaliais santykiais“, – sakė L. Linkevičius. 

   Ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regioninio saugumo, ES ir NATO, energetinio saugumo, Rytų partnerystės politikos, padėties Rusijoje ir Ukrainoje klausimus.

   Lietuva ir Danija yra bendramintės partnerės daugeliu ES darbotvarkės klausimų. Būtent Kopenhagoje prieš 15 metų – 2002 metų gruodžio 13 dieną – vykusiame ES Viršūnių susitikime Lietuva baigė derybas ir buvo pakviesta tapti ES nare.

   Kalbėdami apie Europos ateitį, įskaitant ir Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES, abu ministrai sutarė, kad ES yra reikalinga vienybė. Dėl JK pasitraukimo iš ES Danija siekia Lietuvos paramos perkeliant Europos vaistų agentūrą iš Londono į Kopenhagą.

   Lietuvos užsienio reikalų ministras padėkojo už svarų Danijos indėlį užtikrinant  Baltijos šalių saugumą bei pabrėžė, kad svarbu toliau dirbti skatinant bendradarbiavimą saugumo,  kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos srityse stiprinant vidinį ES atsparumą šioms grėsmėms. Šiose srityse svarbu stiprinti ir transatlantinį bendradarbiavimą bei solidarumą ir tvirtesnę ES ir NATO partnerystę. 

   Susitikime L. Linkevičius atkreipė dėmesį į statomos Astravo AE grėsmę regionui bei pabrėžė, kad Lietuvai labai svarbi Danijos laikysena ir pozicija dėl Nord Stream II dujotiekio tiesimo.  L. Linkevičius taip pat akcentavo, kad tarptautinė bendruomenė turi laikytis tvirtos ir vieningos pozicijos Rusijos atžvilgiu, sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos iki Minsko susitarimai bus įgyvendinti iki galo.

   Naujienlaiškio prenumerata