Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius su Moldovos ministre pirmininke aptarė situaciją šalyje

Sukurta 2019.08.22 / Atnaujinta 2019.08.22 10:26
   L. Linkevičius su Moldovos ministre pirmininke aptarė situaciją šalyje
   L. Linkevičius su Moldovos ministre pirmininke aptarė situaciją šalyje

   Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, su kuria aptarė Moldovos vidaus situaciją, naujosios Moldovos vyriausybės vidaus ir užsienio politikos prioritetus, pasikeitė nuomonėmis dėl regiono saugumo situacijos.

   „Lietuva nuosekliai remia Moldovos eurointegracijos siekius ir progresyvias reformas“, – teigė ministras, pažymėdamas, kad Moldova yra svarbi Lietuvos partnerė, kuriai skiriama daug dėmesio.

   M. Sandu padėkojo už nuoseklią Lietuvos paramą Moldovai, pažymėjo, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras buvo pirmasis Europos Sąjungos (ES) ministras, apsilankęs Moldovoje po naujos Vyriausybės suformavimo. M. Sandu pabrėžė, kad jos vadovaujama Vyriausybė planuoja griežtinti kovą prieš korupciją, vykdyti europines reformas ir įgyvendinti ES ir Moldovos Asociacijos susitarimą.

   Moldovos ministrė pirmininkė M. Sandu lankosi Lietuvoje prezidento Valdo Adamkaus kvietimu.  Ji dalyvaus tarptautinėje konferencijoje, susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda ir ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Moldova4.jpg

   Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Olegą Tuleą ir visus Moldovos žmones.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_3201.jpg

   Liepos 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko nuotolinės Lietuvos ir Moldovos politinės konsultacijos. Konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, reformų procesas Moldovoje, Moldovos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai, Rytų partnerystės iniciatyva bei kovos su COVID-19 pandemijos patirtis abejose valstybėse.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_4550.jpg

   Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   IMG_2228.JPG

   Vasario 25 dieną ministras Linas Linkevičius Ženevoje susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Aureliu Ciocoi. Susitikime aptartas Europos Sąjungos (ES) ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas, Moldovos reformų eiga, Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose bei dvišalių santykių aktualijos.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerija įdėmiai seka padėtį Moldovos Respublikoje po šiandien Parlamente pareikšto nepasitikėjimo Vyriausybe.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »