Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius su Moldovos ministre pirmininke aptarė situaciją šalyje

Sukurta 2019.08.22 / Atnaujinta 2019.08.22 10:26
   L. Linkevičius su Moldovos ministre pirmininke aptarė situaciją šalyje
   L. Linkevičius su Moldovos ministre pirmininke aptarė situaciją šalyje

   Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, su kuria aptarė Moldovos vidaus situaciją, naujosios Moldovos vyriausybės vidaus ir užsienio politikos prioritetus, pasikeitė nuomonėmis dėl regiono saugumo situacijos.

   „Lietuva nuosekliai remia Moldovos eurointegracijos siekius ir progresyvias reformas“, – teigė ministras, pažymėdamas, kad Moldova yra svarbi Lietuvos partnerė, kuriai skiriama daug dėmesio.

   M. Sandu padėkojo už nuoseklią Lietuvos paramą Moldovai, pažymėjo, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras buvo pirmasis Europos Sąjungos (ES) ministras, apsilankęs Moldovoje po naujos Vyriausybės suformavimo. M. Sandu pabrėžė, kad jos vadovaujama Vyriausybė planuoja griežtinti kovą prieš korupciją, vykdyti europines reformas ir įgyvendinti ES ir Moldovos Asociacijos susitarimą.

   Moldovos ministrė pirmininkė M. Sandu lankosi Lietuvoje prezidento Valdo Adamkaus kvietimu.  Ji dalyvaus tarptautinėje konferencijoje, susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda ir ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   Presedent Sandu.jpg

   Vasario 25 dieną, pirmojo vizito Moldovoje metu, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Kišiniove susitiko su šalies prezidente Maia Sandu ir kitais aukščiausiais politiniais pareigūnais. Susitikime su Moldovos prezidente aptarti dvišalių santykių klausimai, politinė situacija šalyje, europinės integracijos darbotvarkė, reformų procesas Moldovoje, pandemijos ir vakcinacijos bei kiti tarptautinės politikos klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   NATO siunta 2.jpg

   Vasario 24 dieną Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas Moldovos atstovams perdavė NATO humanitarinį krovinį, susidedantį iš 25 000 vienkartinių biologinės apsaugos kostiumų.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija sveikina Moldovos žmones, laisvai išreiškusius savo politinę valią sekmadienį įvykusiuose Moldovos prezidento rinkimuose.

   Dvišaliai santykiai »
   Moldova4.jpg

   Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Olegą Tuleą ir visus Moldovos žmones.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_3201.jpg

   Liepos 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko nuotolinės Lietuvos ir Moldovos politinės konsultacijos. Konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, reformų procesas Moldovoje, Moldovos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai, Rytų partnerystės iniciatyva bei kovos su COVID-19 pandemijos patirtis abejose valstybėse.

   Dvišaliai santykiai »