Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius susitiko su Egipto kandidate į UNESCO vadovus

Sukurta 2017.02.15 / Atnaujinta 2017.02.15 13:50
   L. Linkevičius susitiko su Egipto kandidate į UNESCO vadovus
   L. Linkevičius susitiko su Egipto kandidate į UNESCO vadovus

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15 dieną susitiko su ambasadore Moushira Khattab, Egipto kandidate į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, atvykusia į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

   „Lietuva kaip UNESCO Vykdomosios Tarybos narė atidžiai stebi pasirengimo UNESCO generalinio direktoriaus rinkimams procesą. Siekiame, kad naujuoju UNESCO vadovu taptų labiausiai kvalifikuotas kandidatas ar kandidatė, atitinkantis aukščiausius profesionalumo, kompetencijos kriterijus“, – sakė užsienio reikalų ministras.  

   Susitikimo metu apsikeista nuomonėmis apie UNESCO veiklos aktualijas, buvusi Egipto diplomatė ir politikė M. Khattab pristatė savo vadovavimo UNESCO viziją ir veiklos prioritetus.

   Dabartinės UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos kadencija baigiasi 2017 m. pabaigoje, o naujojo organizacijos vadovo rinkimai numatyti šių metų spalio–lapkričio mėnesiais. Be Egipto savo kandidatus taip pat yra iškėlęs Libanas, Kataras, Irakas ir Vietnamas.

   UNESCO yra Jungtinių Tautų specializuota agentūra, siekianti prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. 2015–2019 m. laikotarpiu Lietuva yra išrinkta ir dirba UNESCO Vykdomojoje Taryboje, kuri, be kitų darbų, teikia rekomendaciją dėl UNESCO generalinio direktoriaus skyrimo. 

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   003 atidarymas.jpg

   Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

   Dvišaliai santykiai »
   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   vaisvilaite1010.jpg

   Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

   Atstovybių naujienos »
   IPDC 2017 (2).jpg

   Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

   Daugiašaliai santykiai »
   Vaisvilaite skiriamieji.jpg

   Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata