Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: tikiuosi, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiai ateityje dar labiau sustiprės

Sukurta 2020.09.10 / Atnaujinta 2020.09.11 11:46
   L. Linkevičius: tikiuosi, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiai ateityje dar labiau sustiprės
   L. Linkevičius: tikiuosi, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiai ateityje dar labiau sustiprės

   Rugsėjo 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Londone susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ir vystomosios pagalbos sekretoriumi Dominicu Raabu.

   Susitikimo metu ministrai aptarė Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalius santykius, situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje, saugumo padėtį regione, tolesnį Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimą bei kitas užsienio politikos aktualijas.

   Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuvą ir Jungtinę Karalystę sieja glaudūs ryšiai, kuriuos sustiprina gausi lietuvių bendruomenė Jungtinėje Karalystėje. Ministro įsitikinimu, ateityje dvišaliai Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiai dar labiau stiprės, taip pat glaudus bendradarbiavimas tęsis daugiašaliuose formatuose.

   Abu ministrai pabrėžė, kad smurtas prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje yra netoleruotinas, už jį atsakingi asmenys privalo atsakyti. „Susidariusią krizę galima išspręsti tik taikiai perdavus valdžią ir surengus naujus rinkimus, dalyvaujant tarptautiniams stebėtojams,” – teigė ministras L. Linkevičius.

   L. Linkevičius taip pat padėkojo už Jungtinės Karalystės dėmesį Lietuvos ir Baltijos regiono saugumui, vadovavimą NATO priešakinių pajėgų batalionui Baltijos regione ir nuolatinį Karališkųjų oro pajėgų dalyvavimą Baltijos oro policijos misijose.

   Kalbėdamas apie Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykių ateitį, ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuvos prioritetas - Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių likimas po išstojimo iš Europos Sąjungos pereinamojo laikotarpio pabaigos. Abu ministrai pabrėžė, kad, nepaisant derybų dėl ES-JK santykių ateities, privalo būti abipusiai užtikrintos piliečių teisės ir socialinės garantijos.

   Ministrai taip pat aptarė Ukrainos reformų pažangą ir klimato kaitos klausimus.

   Susitikime dalyvavo ir JK užsienio reikalų ministrė Europos kaimynystei ir Amerikoms Wendy Morton.

   Vizito metu Londone ministras taip pat susitiko su Jungtinės Karalystės Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu.