Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: turime pradėti kalbėti apie vieną ar dvi atskiras Seimo rinkimų apygardas užsienio lietuviams

Sukurta 2019.05.13 / Atnaujinta 2019.05.13 14:06

Gegužės 12 dieną vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose, referendume dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo ir referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo jau balsavo 42,5 tūkst. užsienyje balsuoti užsiregistravusių Lietuvos piliečių. Dar keletą dienų lauksime balsavusių paštu biuletenių taigi šis skaičius augs. Iš viso užsienyje šiuose rinkimuose ir referendumuose balsuoti registravosi daugiau nei 61 tūkstantis Lietuvos piliečių. Tai – 3 kartus daugiau nei užsiregistravusiųjų balsuoti 2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.

„Džiaugiamės, kad bendrų pastangų dėka referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko. Visuomenės pritarimas pilietybės išsaugojimo idėjai pranoko optimistiškiausius lūkesčius. Žinoma, apmaudu, kad šį kartą nepakako balsų pakeisti Konstitucijos 12 straipsnį, bet išreikšta aiški Tautos valia yra svarbus signalas, kad turime susitelkti ir dar intensyviau ieškoti kelių, kaip  transatlantinius ir euorintegracinius kriterijus atitinkančių šalių pilietybę įgiję mūsų piliečiai galėtų išsaugoti ir Lietuvos pilietybę. Galbūt jau dabar turėtume pradėti ruoštis pakartotiniam referendumui šiuo klausimu, kuris galėtų būti surengtas su kitais Prezidento rinkimais 2024 metais. Taip pat toks aktyvus balsavimas užsienyje yra pagrindas nedelsiant pradėti diskusiją dėl vienos ar dviejų atskirų Seimo rinkimų apygardų užsienyje gyvenantiems lietuviams“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

 

Užsienio reikalų ministerija dėkoja Pasaulio lietuvių bendruomenei ir daugeliui organizacijų bei aktyvių piliečių gyvenančių tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, kurie ragino tautiečius nebūti abejingais ir aktyviai dalyvauti sprendžiant šį vieną svarbiausių mūsų visuomenei klausimų. Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai bei užsienyje gyvenantys savanoriai padarė viską, kad šis gausus balsavimas įvyktų maksimaliai sklandžiai. Įvykę rinkimai ir referendumas rodo, kad Globalios Lietuvos idėja kviečianti užsienyje gyvenančius lietuvius išlaikyti savo tapatybę ir aktyviai dalyvauti modernios Lietuvos Valstybės kūrime yra svarbi ir turi būti plėtojama.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
59989676_2073060172998726_5808701774713847808_n.jpg

Kaip ir pirmajame rinkimų ture, balsuojantys užsienyje turi dvi galimybes: balsuoti paštu arba atvykti į Lietuvos diplomatinę atstovybę asmeniškai.

Konsulinės naujienos » Užsienio lietuviai »
60233383_1309870842484203_3717025905260888064_o.jpg

Gegužės 7-10 dienomis Lietuvos diplomatinėse atstovybėse vyksta išankstinis balsavimas. Preliminariais duomenimis, jau balsavo apie 15 tūkst. Lietuvos piliečių.

Konsulinės naujienos »

Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, nespėję užsiregistruoti balsavimui paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Išankstinis balsavimas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas gegužės 9-10 dienomis. 

Atstovybių naujienos »

Balandžio 12 dienos duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 29 796 rinkėjai. Tai 55 proc. daugiau užsiregistravusių rinkėjų nei 2016 metų Seimo rinkimuose (19 207 rinkėjai).

Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »

Balandžio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime organizuotame Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje, kur pasisakė tema „Tautos referendumas dėl pilietybės išsaugojimo“.

Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »

Užsienyje rinkimų laikotarpiu atostogaujantys lietuviai gali iš anksto balsuoti paštu, o rinkimų dieną – asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Konsulinės naujienos »