Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Latvijos lietuviai diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.22 15:59
  Latvijos lietuviai diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

  Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje surengta diskusija „Prezidento rinkimai ir referendumas: politiniai iššūkiai ir poveikis”.

  Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis pasidalino informacija apie tai, kaip vyksta rinkimų kampanijų organizavimas Lietuvoje ir užsienyje bei pristatė įžvalgas apie tai, kokiais būdais kandidatai stengiasi laimėti rinkėjų palankumą. Taip pat buvo apžvelgti pagrindinių pretendentų tapti kandidatais į Respublikos Prezidentus viešieji įvaizdžiai, atkreiptas dėmesys į Prezidento institucijos vaidmenį politinėje sistemoje. Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė pristatė vykdomus tyrimus ir pakvietė kritiškai vertinti rinkimų agitacijoje išsakomas nuomones ir vertinimus siekiant išvengti sąmoningai klaidingos informacijos poveikio.

  Daugiausia diskusijų kilo dėl dvigubos pilietybės referendumo. Dalyviai išsakė argumentus už ir prieš bei asmeninius pastebėjimus apie abiejų galimų referendumo baigties rezultatų poveikį. Latvijos lietuviai atkreipė dėmesį į Latvijos patirtį leidžiant dvigubą pilietybę. Diskusijos dalyviai sutarė, kad užsienyje labai trūksta kokybiškų diskusijų ir informacijos apie referendumą, o kai kurių dalyvių nuomone, apie Lietuvoje vykstančius rinkimus reikėtų skelbti ir tradicinėse užsienio žiniasklaidos priemonėse.

  Susirinkusieji buvo paraginti būti aktyviais ir registruotis dalyvauti Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Registracija jau vyksta Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje internete www.rinkejopuslapis.lt, o netrukus bus galima registruotis ir ambasadose telefonu bei pateikiant prašymą raštu. Išankstinis balsavimas ambasadoje Latvijoje vyks gegužės 9-12 dienomis ir gegužės 23-24 dienomis. Rinkėjai prašomi sekti informaciją ambasados interneto svetainėje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  89622_c970b8d6e9b3f449d051e076b4774a34.jpg

  Minint Europos dieną, gegužės 9-ąją, Rygos savivaldybėje atidaryta tarptautinė archyvinių dokumentų paroda „Pirmojo pasaulinio karo pabaiga: ryžtingas posūkis modernios Europos link".

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  89454_02545c8fe0edf1dcc27d9cb13fcf5b8e.jpg

  Balandžio 29 dieną Europos Komisijos atstovybėje Rygoje vyko kovai su dezinformacija skirtas seminaras, kurio dalyviai bandė rasti balansą tarp griežtesnio socialinių tinklų veiklos reguliavimo siekiant kovoti su melagingomis žiniomis bei neapykantos skatinimu ir laisvos žiniasklaidos bei žodžio laisvės užtikrinimo.

  Atstovybių naujienos »
  89440_85dc35b4c0c65849422e2439dcb947dc.jpg

  Balandžio 26 dieną, Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo tradiciniame Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės narių ir Latvijos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupės delegacijos susitikime Joniškio rajone.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  88635_8b7de04c7d7beadb86b496884512490f.jpg

  Latvijos lietuviai jau ketvirtą kartą dalyvauja Lietuvių kalbos dienose, skirtose lietuvių kalbos sklaidai, mokymosi motyvacijai ir kalbos prestižui didinti. 2019 metus Seimas yra paskelbęs Pasaulio lietuvių, Juozo Tumo-Vaižganto ir Vietovardžių metais, todėl renginiuose daugiausiai dėmesio skiriama šioms temoms.

  Dvišaliai santykiai »

  Vasario 1-3 dienomis Rygoje vyksta didžiausia šalyje turizmo paroda „BaltTour 2019“. Šiais metais Lietuva yra atstovaujamas kaip niekad gausiai – parodoje dalyvauja 15 jungtinių stendų iš Lietuvos, kurie pristato beveik visus šalies regionus. Iš viso Lietuvą atstovauja daugiau nei 50 turizmo objektų. 

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 31 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje vyko Žemaitijos ir Aukštaitijos turizmo išteklių ir galimybių naujienų pristatymo renginys. Jo metu Šiaulių, Anykščių bei Plungės turizmo informacijos centrų vadovai Latvijos turizmo agentūrų atstovus, turizmo klausimais rašančius žurnalistus bei gidus informavo apie pagrindinius turizmo maršrutus, kultūrinius objektus ir renginius bei kulinarinį paveldą.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata