Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Latvijos lietuviai diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.22 15:59
  Latvijos lietuviai diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

  Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje surengta diskusija „Prezidento rinkimai ir referendumas: politiniai iššūkiai ir poveikis”.

  Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis pasidalino informacija apie tai, kaip vyksta rinkimų kampanijų organizavimas Lietuvoje ir užsienyje bei pristatė įžvalgas apie tai, kokiais būdais kandidatai stengiasi laimėti rinkėjų palankumą. Taip pat buvo apžvelgti pagrindinių pretendentų tapti kandidatais į Respublikos Prezidentus viešieji įvaizdžiai, atkreiptas dėmesys į Prezidento institucijos vaidmenį politinėje sistemoje. Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė pristatė vykdomus tyrimus ir pakvietė kritiškai vertinti rinkimų agitacijoje išsakomas nuomones ir vertinimus siekiant išvengti sąmoningai klaidingos informacijos poveikio.

  Daugiausia diskusijų kilo dėl dvigubos pilietybės referendumo. Dalyviai išsakė argumentus už ir prieš bei asmeninius pastebėjimus apie abiejų galimų referendumo baigties rezultatų poveikį. Latvijos lietuviai atkreipė dėmesį į Latvijos patirtį leidžiant dvigubą pilietybę. Diskusijos dalyviai sutarė, kad užsienyje labai trūksta kokybiškų diskusijų ir informacijos apie referendumą, o kai kurių dalyvių nuomone, apie Lietuvoje vykstančius rinkimus reikėtų skelbti ir tradicinėse užsienio žiniasklaidos priemonėse.

  Susirinkusieji buvo paraginti būti aktyviais ir registruotis dalyvauti Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Registracija jau vyksta Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje internete www.rinkejopuslapis.lt, o netrukus bus galima registruotis ir ambasadose telefonu bei pateikiant prašymą raštu. Išankstinis balsavimas ambasadoje Latvijoje vyks gegužės 9-12 dienomis ir gegužės 23-24 dienomis. Rinkėjai prašomi sekti informaciją ambasados interneto svetainėje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  49962854941_0727f6986d_o.jpg

  Birželio 2 dieną Taline (Estija) Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai  aptarė atsaką į COVID-19 pandemiją ir su viruso plitimu susijusių priemonių švelninimo žingsnius.

  Daugiašaliai santykiai »
  _MG_0196.jpg

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išvyksta į Taliną (Estija) dalyvauti trijų Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »
  94431_c5177cb731381f1b12b625d25a87fd11.jpg

  Gegužės 21 dieną Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas Vokietijos karininkui, pulkininkui leitenanatui Johannesui Wiedemannui įteikė Lietuvos kariuomenės medalį „Už tarpusavio paramą”. Šiuo medaliu yra apdovanojami NATO valstybių kariai ir civiliai asmenys už sėkmingai ištarnautą rotacijos laiką NATO rotacinėse pajėgose Lietuvos Respublikoje. 

  Atstovybių naujienos »

  Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

  Daugiašaliai santykiai »
  56194293_2575913772425254_8361463063659937792_o.jpg

  Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos skelbia konkursą 2020 metų Baltų apdovanojimui gauti. Baltų apdovanojimu bus įvertinti pasiekimai ir indėlis šiose srityse:  lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, abiejų šalių materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie šalių istoriją, kultūrą ir turizmą.

  Dvišaliai santykiai »

  Gegužės 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai pasirašė tarpusavio Supratimo memorandumą dėl kelionių Baltijos valstybėse apribojimų panaikinimo žemės, geležinkelio, oro ir jūrų transportu ir bendradarbiavimo COVID-19 krizės metu. Atsižvelgiant į tai, Užsienio reikalų ministerija pakeitė kelionių rekomendacijas į Latviją ir Estiją, nustatydama rekomendacijos lygį „Rekomenduojama imtis atsargos priemonių”.

  Konsulinės naujienos »