Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 14:48
  Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

  Europos Sąjungos delegacija pranešė, kad ES Dvynių programos projektą Makedonijoje „Gebėjimų veiksmingai įgyvendinti acquis vandens kokybės srityje stiprinimas“ įgyvendins Austrijos, Lietuvos ir Nyderlandus konsorciumas.

  Lietuvos aplinkos ministerijos, Geologijos ir Hidrometeorologijos tarnybų bei Aplinkos projektų valdymo agentūros ekspertų komanda dvejus metus kartu su partneriais iš Austrijos ir Nyderlandų padės pagal ES standartus stiprinti Makedonijos administracinius gebėjimus vandens valdymo srityje. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,2 mln. eurų.

  Tai jau septintas Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Makedonijoje, kur Lietuvos institucijos jau dalijosi patirtimi ES fondų administravimo, jų apsaugos nuo grobstymo klausimais, rėmė Makedonijos darbo rinkos vystymą, kėlė švietimo sistemos kokybę ir prisidėjo gerinant personalo valdymo sistemas. 2016 m. pradėtas projektas, remiantis efektyvų ES lėšų valdymą pagal 2014–2020 m. finansinę perspektyvą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 74 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 62 milijonus eurų. Europos Komisijos 2013–2015 metų duomenimis, pagal dalyvavimą ir sėkmingumą ES Dvynių programoje Lietuva pirmauja tarp po 2004 m. įstojusių ES narių ir, lenkdama didžiąją daugumą senųjų narių, yra šešta Europos Sąjungoje po tokių šalių kaip Prancūzija, Austrija, Vokietija, Ispanija ir Italija.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Dvynių projektas JOR_1.jpg

  Balandžio 15 dieną Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius Jordanijos sostinėje Amane dalyvavo Jordanijai skirto Europos Sąjungos (ES) Dvynių projekto „Jordanijos viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ baigiamojoje konferencijoje.

  Atstovybių naujienos »
  40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

  Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  sutartis1.jpg

  Sausio 28-29 dienomis Makedonijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikimuose su aukščiausiais Makedonijos valdžios pareigūnais aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Vakarų Balkanų regione, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Makedonijos sostinėje Skopjėje.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »
  20181205_104103_resized.jpg

  Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata