Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva ir Izraelis stiprins bendradarbiavimą inovacijų ir aukštųjų technologijų srityje

Sukurta 2021.03.16 / Atnaujinta 2021.03.16 14:31
  Lietuva ir Izraelis stiprins bendradarbiavimą inovacijų ir aukštųjų technologijų srityje

  Kovo 16 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Izraelio ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai eksporto ir investicijų skatinimo klausimai bei tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo galimybės.

  Daugiausia dėmesio skirta inovacijų temai, bendradarbiavimui energetikos inovacijų ir gyvybės mokslų srityse, dalintasi patirtimi ekonominės diplomatijos srityje, pristatyta sėkminga Izraelio gyventojų vakcinavimo kampanija ir COVID-19 pandemijos valdymo strategija.

  Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos direktorės Dalios Kreivienės teigimu, Izraelis – svarbus Lietuvos partneris regione, tačiau kalbant apie ekonominį bendradarbiavimą yra daug erdvės santykių vystymui ir plėtrai.

  „Turėtume ir toliau aktyvinti dvišalius santykius gyvybės mokslų, kibernetinio saugumo, inovatyvios energetikos bei kituose aukštųjų technologijų sektoriuose. Pandemijos kontekste itin aktualūs tampa tarptautiniai moksliniai tyrimai sveikatos srityje: intensyvus bendradarbiavimas su Izraeliu šiuo aspektu Lietuvai būtų labai naudingas, ypač žinant, kad Izraelis užima lyderio pozicijas kovoje su koronavirusu“, - pabrėžė D. Kreivienė.

  Konsultacijų metu Izraelio atstovai supažindinti su stambių investicijų pritraukimo iniciatyva „Žaliasis koridorius“, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano investicinėmis kryptimis, Lietuvos gyvybės mokslų ir biotechnologijų sektoriaus privalumais, Izraelio įmonės pakviestos dalyvauti gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2021“.

  Izraelis pristatė šalies inovacijų agentūrą ir jos projektus, galimybes dvišaliams moksliniams projektams, pasidalijo skiepijimo nuo koronaviruso ir pandemijos valdymo patirtimi. Abiejų šalių atstovai taip pat diskutavo apie ekonominę diplomatiją ir nacionalinių institucijų bendradarbiavimą užtikrinant valstybės ekonominius interesus užsienyje.

  Lietuvos ir Izraelio prekybos apyvarta pernai augo 30 proc. ir siekė 119 mln. eurų. Izraelis tarp Lietuvos prekybos partnerių užima 40 vietą. Izraelio tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė beveik 60 mln. eurų. Daugiausia investuota į didmeninę ir mažmeninę prekybą, privataus nekilnojamojo turto įsigijimą ir pardavimą, nekilnojamojo turto operacijas, informaciją ir ryšius.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Vasario 22 dieną Briuselyje (Belgijoje) užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Švedijos kolege Anna Linde priminė, kad Lietuva artimiausiu metu tikisi teigiamo Švedijos vyriausybės sprendimo, išduodant leidimą pradėti Baltijos jūros dugno tyrimo darbus, reikalingus Lietuvos-Lenkijos povandeninės elektros jungties „Harmony Link“ projekto darbų pradžiai.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  Foto1.png

  Vasario 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniame susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, ALBC) aptarė bendradarbiavimo plėtros galimybes, susipažino su asociacijos veiklos planais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie COVID-19 pandemijos situaciją, pristatyti Lietuvos užsienio politikos prioritetai, aptarta padėtis Baltarusijoje ir kiti tarptautinės svarbos klausimai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  meilunas.png

  Vasario 10 dieną vyko pirmas naujosios Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovybės susitikimas su Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovais ekonominės diplomatijos tema. Susitikime diskutuota apie dvišalių atstovybių vykdomą ekonominę veiklą, ekonominės diplomatijos prioritetus, priemones, diplomatijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonominį konkurencingumą. 

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Izraelio kolega Gabi Ashkenazi. Ministrai aptarė gerus Lietuvos ir Izraelio santykius ir išreiškė įsitikinimą, kad dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bus toliau stiprinamas.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 20-21 dienomis Berlyne (Vokietijoje) dalyvaus neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime prekybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Rugsėjo 17 dieną Ekonominės diplomatijos tarybos Darbo grupės posėdyje buvo aptartas situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos ekonomikai, ekonominio atstovavimo tinklo plėtra bei atnaujintas prioritetinių eksporto skatinimo rinkų sąrašas.  Posėdyje taip pat pristatytas pagalbos Baltarusijai planas ir aptarti Baltarusijos grasinimai įvesti ekonomines ribojamąsias priemones Baltijos valstybėms.

  Ekonominiai santykiai » Naujienos »