Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva ir Ukraina dar aktyviau bendradarbiaus UNESCO Vykdomojoje taryboje

Sukurta 2017.02.27 / Atnaujinta 2017.02.27 15:51
  Lietuva ir Ukraina dar aktyviau bendradarbiaus UNESCO Vykdomojoje taryboje

  Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius vasario 27 dieną Vilniuje susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministerijos ambasadoriumi Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) klausimams Serhiy Reva, su kuriuo aptarė Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą UNESCO Vykdomojoje taryboje. 

  „Dėmesio Ukrainai ir padėčiai neteisėtai okupuotame Kryme išlaikymas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos darbo UNESCO Vykdomojoje taryboje prioritetų. Būdama Ukrainos draugų grupės nare UNESCO, Lietuva atkakliai dirba ir siekia, kad organizacija aktyviau įsitrauktų sprendžiant švietimo, kultūros paveldo ir žmogaus teisių klausimus okupuotame Kryme“, – sakė užsienio reikalų viceministras.

  Susitikimo metu taip pat aptarti Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo tęstinumo klausimai Ukrainai 2017 m. pabaigoje baigus narystę UNESCO Vykdomojoje taryboje.

  Lietuva yra išrinkta į UNESCO Vykdomąją Tarybą 2015–2019 m. laikotarpiui, yra šios UNESCO valdymo struktūros vicepirmininkė. Ukraina UNESCO Vykdomosios tarybos nare yra 2013–2017 m.

  Lietuva nuosekliai vykdo neteisėtos Krymo okupacijos ir aneksijos nepripažinimo politiką, kelia žmogaus teisių pažeidimų Kryme klausimą tarptautinėse organizacijose. 2017 m. vasario 27–28 d. užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Ženevoje dalyvauja Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje, kur Lietuva kartu su Ukraina, Latvija ir Krymo totorių bendruomenės vadovais rengia ministrų lygio renginį, skirtą aptarti žmogaus teisių pažeidimus ir Krymo totorių persekiojimą Rusijos okupuotame Kryme.

  Daugiau nuotraukų rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  vaisvilaite1010.jpg

  Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

  Atstovybių naujienos »
  IPDC 2017 (2).jpg

  Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

  Daugiašaliai santykiai »
  Vaisvilaite skiriamieji.jpg

  Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata