Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva kartu su Lenkija padės Moldovai stiprinti farmacinės veiklos reguliavimą

Sukurta 2016.05.03 / Atnaujinta 2016.05.03 12:06

Lietuva kartu su Lenkija, kaip jaunesniąja partnere, laimėjo Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Moldovos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros veiklos reguliavimo stiprinimas“ atranką.

Dvejus metus Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, Valstybinės ligonių kasos ekspertai kartu su Lenkijos vaistų, medicinos prietaisų ir biocidinių produktų registracijos biuro atstovais padės atitinkamoms Moldovos institucijoms įgyti praktinių įgūdžių prižiūrint medicinos prietaisus ir farmacijos rinką pagal ES standartus. Šio projekto administracinį-finansinį valdymą užtikrins Centrinė projektų valdymo agentūra. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,1 mln. eurų.

Šis projektas – ketvirtas Lietuvos ES Dvynių programos projektas Moldovoje. Lietuva, kaip jaunesnioji Jungtinės Karalystės partnerė, įgyvendino du Dvynių projektus: maisto saugos standartų ir vartotojų apsaugos klausimais. Nuo 2015 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybės tarnybos departamento ekspertai padeda Moldovos institucijoms įgyvendinti Valstybės tarnybos reformą personalo valdymo ir rengimo srityje.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 65 Dvynių projektų atrankas už beveik 54 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Presedent Sandu.jpg

Vasario 25 dieną, pirmojo vizito Moldovoje metu, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Kišiniove susitiko su šalies prezidente Maia Sandu ir kitais aukščiausiais politiniais pareigūnais. Susitikime su Moldovos prezidente aptarti dvišalių santykių klausimai, politinė situacija šalyje, europinės integracijos darbotvarkė, reformų procesas Moldovoje, pandemijos ir vakcinacijos bei kiti tarptautinės politikos klausimai.

Dvišaliai santykiai »
NATO siunta 2.jpg

Vasario 24 dieną Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas Moldovos atstovams perdavė NATO humanitarinį krovinį, susidedantį iš 25 000 vienkartinių biologinės apsaugos kostiumų.

NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »

Užsienio reikalų ministerija sveikina Moldovos žmones, laisvai išreiškusius savo politinę valią sekmadienį įvykusiuose Moldovos prezidento rinkimuose.

Dvišaliai santykiai »
Moldova4.jpg

Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Olegą Tuleą ir visus Moldovos žmones.

Dvišaliai santykiai »
DSC_3201.jpg

Liepos 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko nuotolinės Lietuvos ir Moldovos politinės konsultacijos. Konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, reformų procesas Moldovoje, Moldovos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai, Rytų partnerystės iniciatyva bei kovos su COVID-19 pandemijos patirtis abejose valstybėse.

Dvišaliai santykiai »
DSC_4550.jpg

Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »