Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija

Sukurta 2019.10.31 / Atnaujinta 2019.11.01 11:19
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija
   Lietuva pasirengusi stiprinti dvišalius santykius su Armėnija

   Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė su Armėnijos ministru Pirmininku Nikolu Pashinyanu aptarė Lietuvos ir Armėnijos santykių politinę ir ekonominę darbotvarkę, bendradarbiavimą Rytų partnerystės rėmuose, pasikeitė nuomonėmis dėl Kalnų Karabacho konflikto sprendimo.

   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė pažymėjo, jog Armėnijoje vykstant reikšmingoms demokratinėms pertvarkoms, Lietuva iš naujo atranda šią šalį ir nori būti matoma kaip artima Armėnijos partnerė įgyvendinant reformas. Lietuva yra pasirengusi dalytis savo išmoktomis pamokomis ir sėkmės istorijomis teismų sistemos reformos, atsinaujinančios energetikos, atliekų rūšiavimo, investicijų pritraukimo, informacinių technologijų, kitose Armėnijos pusę dominančiose srityse.

   Pasak ambasadorės, Lietuva taip pat remia Armėnijos ryšių su Europos Sąjunga stiprinimą, aktyviai pasisako už dialogo dėl bevizio režimo Armėnijos piliečiams pradžią.

   Sveikindamas ambasadorę su paskyrimu, ministras pirmininkas Nikolas Pashinyanas pažymėjo, kad Armėnija ir Lietuva palaiko veiksmingą politinį dialogą, o tai sukuria gerą pagrindą dvišaliams santykiams plėtoti informacinių technologijų, turizmo, žemės ūkio srityse. N. Pashinyanas taip pat pabrėžė tiesioginio oro susisiekimo užmezgimo svarbą plėtojant verslo ryšius. 

   N. Pashinyanas padėkojo už ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimo ratifikavimą ir akcentavo didelę Lietuvos patirtį demokratijos stiprinimo srityje. Armėnija neabejotinai suinteresuota perimti Lietuvos patirtį šioje ir kitose srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   30.jpg

   Rugpjūčio 24 dieną Lietuvos ambasados Armėnijoje atstovas Evaldas Galvanauskas dalyvavo plastiko ir popieriaus rūšiavimo dėžių perdavimo ir įrengimo ceremonijoje Armaviro miestelio mokyklose. Projekto „Rūšiuok!” metu visose miestelio ir penkiose aplinkinių kaimų mokyklose bus įrengta 150 rūšiavimo dėžių, o rugsėjo mėnesį vaikams bus vedami mokymai apie rūšiavimo svarbą ir aplinkos saugojimą.

   Atstovybių naujienos »

   Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

   Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_4550.jpg

   Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Susitikimas mokykloje su mokiniais.jpg

   Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė Armėnijos Širako provincijoje aplankė Artiko miesto 8-ąją pagrindinę mokyklą, prie kurios atstatymo po 1988 metais įvykusio žemės drebėjimo prisidėjo lietuviai. Didelė dalis miesto naujai pastatyta statybininkų iš Lietuvos, šiuo tikslu specialiai įsteigus „Lietarmėnstatybos” įmonę.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Social Affairs.jpg

   Sausio 21 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos darbo ir socialinių reikalų ministre Zaruhi Batoyan aptarė bendradarbiavimo planus darbo ir socialinės politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »