Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva pradeda įgyvendinti pirmąjį ES paramos projektą Jordanijoje

Sukurta 2017.11.22 / Atnaujinta 2017.11.22 16:44
  Lietuva pradeda įgyvendinti pirmąjį ES paramos projektą Jordanijoje

  Jordanijoje pradedamas naujo Europos Sąjungos Dvynių projekto „Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimas. Tai pirmasis Lietuvos vadovaujamas projektas šioje šalyje, kuri kartu su partneriais iš Suomijos viešojo administravimo instituto (HAUS) įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Centrinė projekto valdymo agentūra.

  Iškilmingoje projekto atidarymo konferencijoje kalbėjęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Arvydas Daunoravičius pasidžiaugė per paskutiniuosius metus išaugusiu ir stiprėjančiu dvišaliu bendradarbiavimu su Jordanija ir galimybe Lietuvai prisidėti prie Jordanijos viešąjį saugumą užtikrinančių tarnybų gebėjimų stiprinimo.

  „Lietuva iki šiol jau prisidėjo prie beveik aštuoniasdešimties Europos Sąjungos Dvynių projektų sėkmingo įgyvendinimo, todėl šalis turi kur kas daugiau nei vien patirtį, kurią gali perduoti. Europos Komisijos duomenys rodo, kad 2014-2016 metais Lietuva buvo viena iš sėkmingiausių Dvynių projektų partnerė Europos Sąjungoje“, – savo kalboje paminėjo ambasadorius.

   Projekto tikslas – prisidėti prie Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų strategiškai valdyti žmogiškuosius išteklius stiprinimo. Taip pat projektu siekiama gerinti institucinius Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimus įgyvendinant aukštos kokybės mokymus ir karjeros plėtojimo paslaugas, ypatingą dėmesį skiriant lyčių lygybės, žmogaus teisių ir darbuotojų įtraukimo į viešojo sektoriaus valdymą klausimus.

  Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą Jordanijos Hašimitų Karalystei. Projekto bendra vertė – 1 500 000 EUR.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20171020_121015.JPG

  Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

  Atstovybių naujienos »
  tomas razmus-3232.JPG

  Spalio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su pirmą kartą Lietuvoje viešinčiu Jordanijos pramonės, prekybos ir tiekimo ministru Yarubu Qudahu. Ministrai kartu atidarė Vilniuje vykstantį aukšto lygio Lietuvos-Jordanijos verslo forumą ir aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybes ir galimybę didinti prekybos apimtis aukštųjų technologijų, elektronikos, maisto, tekstilės, chemijos, logistikos, informacinių technologijų bei kitose srityse.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 27 dieną Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje pranešė, kad Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ pasiūlymas laimėjo atranką. Projekto tikslas – sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas, susijusias su pinigų politika, finansiniu stabilumu ir efektyviomis, patikimomis bei saugiomis mokėjimų sistemomis, apgalvotai valdant su šiomis operacijomis susijusias finansines rizikas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Europos Sąjungos delegacija Azerbaidžane pranešė, kad Prancūzijos, Lietuvos ir Latvijos konsorciumas laimėjo atranką ES Dvynių programos  projektui „Parama stiprinant Azerbaidžano aukštojo mokslo sistemą“ įgyvendinti. Tai jau aštuntas Lietuvos laimėtas ES Dvynių programos projektas Azerbaidžane ir antras šiais metais, kas akivaizdžiai liudija stiprėjančius šalių ryšius ir išaugusį pasitikėjimą Lietuvos institucijomis ir ekspertais. 

  Liepos 28 dieną Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Jungtine Karalyste laimėjo ES Dvynių projektą „Techninės ir statybos priežiūros agentūros  gebėjimų stiprinimas plėtojant rinkos priežiūros sistemą Gruzijoje". Tai jau antras šiais metais Gruzijoje laimėtas projektas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  ES Dvyniai.jpg

  Turkijos Europos Sąjungos reikalų ministerija pranešė, kad Lietuva įgyvendins ES Dvynių programos projektą, skirtą stiprinti Turkijos žandarmerijos centrinės vadavietės gebėjimus teikti pagalbą smurtą patiriančioms moterims ir vaikams.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata