Lietuva prisistatė Šilko kelio lopšyje Šansi provincijoje

Sukurta 2016.12.01 / Atnaujinta 2016.12.01 11:07
   Lietuva prisistatė Šilko kelio lopšyje Šansi provincijoje
   Lietuva prisistatė Šilko kelio lopšyje Šansi provincijoje

   Fensi mieste naujai įkurtoje Sisiano ekonominėje zonoje lapkričio 30 diena Lietuvos ambasada Kinijoje  kartu su Šansi provincijos administracija ir Kinijos konsultacine kompanija surengė du forumus: „Didelės apimties duomenų“ forumą ir „Vienos juostos, vieno kelio“ verslumo forumą. Renginiuose dalyvavo daugiau kaip 500 Šansi provincijos įvairiu įmonių atstovų.

   „Lietuva savo dydžiu negali konkuruoti su Kinija, tačiau turime daug labai geros kokybės inovatyvių produktų. Nesame turtingi gamtos ištekliais, didžiausia Lietuvos vertybė yra mūšų žmonės. Tai gerai suprasdami, galime drauge dirbti, tiesdami Šilko kelią, jungianti Kiniją su Europa", – sakė Lietuvos ambasadore Kinijoje Ina Marčiulionyte, sveikindama forumu dalyvius.

   Pirmajame forume vietos verslo atstovai diskutavo apie galimybes paversti naujai įkurtą Sisiano zona inovacijų centru, galimą Lietuvos ir Sisiano bendradarbiavimą. Antrajame forume Šansi provincijos verslo atstovai  kartu su Lietuvos, Slovėnijos, Lenkijos, Izraelio, JAV, Danijos, Australijos ekspertais kalbėjo apie "Vienos juostos, vieno kelio" iniciatyvos teikiamas galimybes bendradarbiavimui, dalinosi informacija apie vykdomus ir planuojamus projektus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Kinija.jpg

   Birželio mėnesį vienas iš svarbiausių Kinijoje architektūrinių leidinių – mėnesinis žurnalas „World Architecture“ – išleido numerį, skirtą vien tik Lietuvos architektūrai. Tokiu reikšmingu mastu lietuviška architektūra ir architektai Kinijoje pristatyti pirmą kartą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_8552-1.jpg

   Gegužės 9 dieną  Pekine Kinijos įvairių institucijų, 28 ES valstybių narių ir kitų šalių atstovai susirinko Europos Sąjungos atstovybėje pažymėti Europos dieną.

   Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »
   IMG_8539.jpg

   Gegužės 8 dieną Šanchajuje ambasadorė Ina Marčiulionytė dalyvavo susitarimo tarp Lietuvos muzikos verslo asociacijos ir Šilko kelio muzikos aljanso pasirašyme. Šis aljansas – tai pasaulinis muzikos industrijos atstovų tinklas, kurio nariai bendradarbiauja, skleidžia vieni kitų muziką, organizuoja forumus, festivalius, kuria bendrus įrašus. 

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Balandžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė dalyvavo Kinijos ir šešiolikos Centrinės bei Rytų Europos valstybių (vadinamojo 16+1 formato) darbo susitikime, kuriame pabrėžė, kad Lietuva siekia nuoseklaus ir gilesnio bendradarbiavimo su Kinija įvairiose srityse.

   Dvišaliai santykiai »
   amm1.jpg

   Kovo 22 dieną Pekine Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos ambasada surengė lazerių šou, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertą, Kinijoje vykusių Lietuvos spektaklių, koncertų plakatų ir krepšinio nuotraukų parodą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_1753.jpg

   Kovo 19-20 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Guandongo provincijoje.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata