Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva remia Jungtinių Tautų taikos palaikymo sistemos reformą

Sukurta 2017.09.21 / Atnaujinta 2017.09.21 10:49

Rugsėjo 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Niujorke dalyvavo atviruose aukšto lygio Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos debatuose dėl JT taikos palaikymo sistemos reformos.

„Jungtinių Tautų Chartijoje taikos palaikymas net nebuvo paminėtas, o šiandien – tai viena svarbiausių organizacijos veiklos sričių, siekiant užtikrinti taiką ir saugumą pasaulyje. Lietuva, kaip JT taikos palaikymo misijoms pajėgas teikianti šalis, yra suinteresuota JT taikos palaikymo sistemos efektyvumu ir tinkamumu reaguoti į šiandienos iššūkius“, – JT Saugumo Taryboje kalbėjo ministras L. Linkevičius.

L. Linkevičius pažymėjo, kad nepriklausomų ekspertų siūlymai dėl JT taikos palaikymo sistemos buvo pateikti  prieš dvejus metus, tačiau jų įgyvendinimas strigo. „Tvirtas JT Generalinio Sekretoriaus Antonio Guterreso ryžtas imtis JT taikos palaikymo sistemos reformos kaip vieno iš prioritetinių darbų, teikia vilties, kad planai virs veiksmais ir pagaliau pamatysime tikrų pokyčių“, – kalbėjo ministras.

Pasak ministro, labai svarbu, kad JT taikos palaikymo misijos užtikrintų civilių gyventojų, ypač moterų ir vaikų, saugumą, kurie konfliktų metu nukenčia daugiausiai. „Iš savo pusės imamės visų priemonių civilių apsaugai užtikrinti. Rugsėjo 13 dieną Lietuva pasirašė Kigalio principus dėl civilių apsaugos; taip pat prisijungėme prie Generalinio Sekretoriaus iniciatyvos dėl visiško seksualinės prievartos taikos palaikymo operacijose panaikinimo. Tikimės, kad besilaikančių šių principų ratas plėsis“, – kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę užtikrinti JT taikos palaikymo misijų personalo saugumą. „Naujų technologijų taikymas taikos operacijose turėtų užtikrinti efektyvesnį ankstyvąjį perspėjimą, gebėjimą operatyviau raguoti į asimetrines grėsmes“, – sakė ministras.

2017 metų spalio mėnesį Lietuva planuoja į JT taikos palaikymo misiją Malyje MINUSMA išsiųsti 34 karius, kurie prisijungtų prie šiuo metu Misijoje jau tarnaujančių 5 lietuvių. Tokią Lietuvos kontribuciją – 39 karius – numatoma išlaikyti ir 2018 m.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata