Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu Ženevoje pasisakė dėl žmogaus teisių Mianmare

Sukurta 2021.03.11 / Atnaujinta 2021.03.11 20:07
  Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu Ženevoje pasisakė dėl žmogaus teisių Mianmare

  Kovo 11 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 46-oje sesijoje Šiaurės ir Baltijos šalių vardu Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pasisakė interaktyviajame dialoge su specialiuoju pranešėju žmogaus teisėms Mianmare Tomu Andrews. Dialogas vyko specialiojo pranešėjo pranešimo apie žmogaus teisių padėtį Mianmare 2020 metais ir įvykus kariniam perversmui pagrindu. 

  Pasisakyme griežtai smerkiamas vasario 1 dieną Mianmare įvykdytas karinis perversmas ir išreikštas gilus susirūpinimas dėl taikių protestuotojų žudymų. Pasmerktas kariškių vykdytas mirtinas smurtas, sumušimai, masiniai savavališki sulaikymai, bauginimai ir sistemingas pilietinių ir politinių teisių pažeidimas bei išreikštas raginimas nedelsiant visa tai nutraukti ir kaltuosius patraukti atsakomybėn. „Visi areštuoti politiniai lyderiai ir pilietinės visuomenės aktyvistai turi būti paleisti į laisvę, o interneto išjungimai ir žiniasklaidos laisvės apribojimai nutraukti“, - pabrėžė ambasadorius A. Krivas.

  COVID-19 pandemijai gilinant krizę šalyje, Mianmaras raginamas visapusiškai bendradarbiauti su visais atitinkamais JT mandatais ir nedelsiant suteikti jiems pilną ir saugią humanitarinę prieigą šalyje, ypač teritorijose, kuriose yra šalies viduje perkeltų asmenų.

  Šiaurės ir Baltijos šalių vardu išreikštas palaikymas Mianmaro žmonėms ir palinkėjimas taikiai atkurti pagarbą žmogaus teisėms, demokratinį valdymą ir teisės viršenybę.

  JT Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis forumas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos JT Generalinėje Asamblėjoje. Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį pagarbos žmogaus teisėms stiprinimą ir kovą su jų pažeidimais. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba taryboje kaip stebėtoja.

  Pasisakymo tekstą galima rasti čia.