Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva siekia, kad Astravo atominės elektrinės projektą įvertintų tarptautiniai ekspertai

Sukurta 2017.06.13 / Atnaujinta 2017.06.13 08:48

Birželio 13–16 dienomis Minske vyks Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) Šalių susitikimas, kuriame greta kitų klausimų bus svarstoma ir Astravo atominės elektrinės (AE) byla.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas atkreipia dėmesį į tai, kad būtina išnagrinėti ir įvertinti Astravo AE poveikio aplinkai vertinimo (PAV) dokumentų turinį ir atsakyti į esminius klausimus apie projektą. Lietuvai ir Baltarusijai siūloma įkurti laikiną tarptautinę ekspertų grupę, kuri atliktų nepriklausomą Astravo AE bylos dokumentų analizę ir pateiktų išvadas Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetui.

Lietuva Espo konvencijos Šalių susitikime sieks, kad būtų įkurta tarptautinė ekspertų grupė Astravo AE projekto PAV dokumentų turinio analizei, nes tarptautinė ekspertizė gali atskleisti tikrąjį Astravo AE aplinkosaugos ir branduolinės saugos problemų mastą.

Tarptautinė ekspertų grupė turėtų įvertinti, ar Baltarusija laikėsi Espo konvencijos nuostatų ir kitų tarptautinių aplinkosauginių ir branduolinės saugos organizacijų reikalavimų ir rekomendacijų šiais klausimais: (1) dėl aikštelės AE statybai įvertinimo ir parinkimo; (2) dėl poveikio tarpvalstybinėms upėms ir geriamajam vandeniui; (3) dėl panaudoto branduolinio kuro ir radioaktyvių atliekų valdymo; (4) dėl demografinių charakteristikų aplink planuojamą AE vertinimo ir avarinės parengties ir (5) dėl AE projekto atsparumo sunkaus lėktuvo kritimo atveju.

Lietuva laikosi pozicijos, kad Astravo AE projekto tarpvalstybinio PAV procesas su Lietuva lieka atviras, nes Lietuvos klausimai dėl AE saugos lieka neatsakyti, viešieji klausymai ir ekspertų konsultacijos nesurengtos. Remiantis Espo konvencijos nuostatomis, tokių objektų kaip atominės elektrinės statybos gali būti pradėtos tik atlikus tarpvalstybinį PAV.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
2018 10 11-DATA Group photo with Defense Minister.jpg

Spalio 11 dieną Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė dalyvavo Kopenhagoje vykusioje Danijos Atlanto Sutarties asociacijos konferencijoje. Ji kalbėjo apie grėsmes nacionaliniam saugumui, kylančias dėl agresyvių Rusijos veiksmų ir tikslų. 

NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »

Spalio 8-20 dienomis Baltarusijoje vyksta Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) avarinės parengties vertinimo (angl. Emergency Preparedness Review Service, EPREV) misija, nagrinėjanti Baltarusijos avarinės parengties pajėgumus ir jų atitiktį TATENA saugos standartams.

Ministerijos naujienos »
IMG_9405.JPG

Spalio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi Rygoje aptarė pagrindinius dvišalių santykių klausimus, regioninių energetikos ir transporto projektų įgyvendinimą, saugumo situaciją regione, ES ir Jungtinės Karalystės derybas dėl išstojimo sutarties, būsimą ES biudžetą bei Lietuvos ir Latvijos prioritetus, ES santykius su Rusija, Baltarusija, Rytų partnerystės politiką.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata