Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva siekia, kad Europos Sąjungos užsienio politikų finansavimo reforma po 2020 metų atitiktų mūsų ir mūsų kaimynių bendrus interesus

Sukurta 2018.09.14 / Atnaujinta 2018.09.14 13:42
  Lietuva siekia, kad Europos Sąjungos užsienio politikų finansavimo reforma po 2020 metų atitiktų mūsų ir mūsų kaimynių bendrus interesus

  Rugsėjo 14 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo politinėse derybose dėl Europos komisijos siūlomos ES išorės politikų finansavimo reformos.

  Viceministras ragino ES institucijas ir valstybes nares deramai įvertinti ES kaimynystės politikos svarbą ir jos indėlį į ES bei su ja besiribojančių  kaimyninių šalių saugumą ir stabilumą.

  „ES biudžetas yra geriausias ES politikų atspindys, todėl ES valstybių narių ir jos kaimynių bendrai sėkmei užtikrinti būtina  išsaugoti geriausiai pritaikytą, veiksmingą ir savarankišką finansinę priemonę“, – teigė D. Skusevičius.

  Viceministras taip pat siūlė bendrai siekti tokio užsienio politikų finansavimo modelio, kuris papildomai neapsunkintų derybų dėl būsimo daugiamečio ES biudžeto, kuriame svarbu įtvirtinti reikiamą finansavimą kitoms gyvybiškai svarbioms sritims.

  Posėdyje taip pat apsikeista nuomonėmis apie būtinybę stiprinti ES ir Afrikos šalių ekonominę partnerystę, taip pat aptartas ES ir atskirų valstybių narių indėlis įgyvendinant humanitarinės ir vystomojo bendradarbiavimo pagalbos priemones neramumų krečiamoms ir karinius konfliktus patiriančioms pasaulio valstybėms.

  Naujienlaiškio prenumerata