Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skyrė pagalbą Sudanui

Sukurta 2020.06.26 / Atnaujinta 2020.06.26 08:32
  Lietuva skyrė pagalbą Sudanui

  Birželio 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvavo tarptautinėje Vokietijos, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje Partnerystės su Sudanu vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 25 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į JT Pasaulio maisto programą.

  Konferencijoje dalyvavusios šalys išreiškė politinę paramą Sudano pereinamajai Vyriausybei ir jos vykdomoms politinėms ir ekonominėms reformoms, pasirengimui laisviems ir sąžiningiems rinkimams. Konferencijos dalyvės taip pat paskelbė apie skiriamą finansinę paramą ekonominėms reformoms įgyvendinti ir humanitarinę pagalbą COVID-19 pasekmėms sušvelninti. Sudano Vyriausybė informavo apie savo politinės darbotvarkės pažangą.

  Sudane nustatytas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius Afrikos rago regione. Pandemija stabdo pereinamojo laikotarpio reformų darbotvarkę, gilina ekonominę krizę ir socialinę įtampą. 2020 metais kas ketvirtam šalies gyventojui - 9,3 mln. žmonių, kuriems trūksta maisto - būtina skubi humanitarinė  pagalba. Beveik 2 mln. gyventojų tebėra perkelti  šalies viduje į kitas teritorijas. Sudane glaudžiasi apie milijonas pabėgėlių iš kaimyninio Pietų Sudano. Sausros, potvyniai, epidemijos gilina ekonominę krizę ir humanitarinės pagalbos – maisto, sveikatos priemonių ir paslaugų, vandens – poreikius.

  2019 metų balandį taikiai nuvertus 30 metų Sudaną valdžiusį Prezidentą Omarą al-Bashirą, šalis pradėjo trejų metų pereinamąjį politinių ir ekonominių reformų laikotarpį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 9 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė 44-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijoje su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

  Daugiašaliai santykiai »
  1.jpg

  Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT  būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Leinartės pristatymas SADM 20191008.jpg

  Spalio 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lietuvoje reziduojančių užsienio valstybių ambasadų atstovams pristatė Lietuvos kandidatę į Jungtinių Tautų (JT) moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) Dalią Leinartę.

  Daugiašaliai santykiai »
  MalisSachelis.jpg

  Rugsėjo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasisakė aukšto lygio Jungtinių Tautų renginyje, kuriame buvo diskutuojama apie Malio ir Afrikos regiono Sahelio iššūkius bei priemones, kurių reikia imtis kovoje su ekstremistinių grupių radikalių ideologijų sklaida.

  JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »