Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva smerkia smurto aktą Gruzijos priešrinkiminiu laikotarpiu

Sukurta 2016.10.05 / Atnaujinta 2016.10.05 16:41

Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Tbilisyje vakar įvykdytą Gruzijos parlamento nario automobilio susprogdinimą, kurio metu buvo sužaloti žmonės. Tokie incidentai gali destabilizuoti padėtį šalyje demokratinio priešrinkiminio proceso metu.

Užsienio reikalų ministerija teigiamai vertina Gruzijos vyriausybės pasiryžimą nedelsiant pradėti įvykio tyrimą, ragina vyriausybę surasti ir nubausti kaltuosius, o visas politines jėgas dėti pastangas, siekiant susilaikyti nuo prievartos ir laikytis rimties, taip užkertant kelią įvairioms provokacijoms ir užtikrinant demokratiniams rinkimams būtiną saugią aplinką.

Lietuva pabrėžia, kad demokratinių rinkimų standartų užtikrinimo rinkimuose tąsa – būtina sąlyga Gruzijos klestėjimui, stabilumui, europinei ir euroatlantinei integracijai. Provokacijos ir smurto incidentai neturi sukliudyti įtvirtinti jau pasiektą ženklią Gruzijos pažangą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus-3879.JPG

Balandžio 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Gruzijos ir Ukrainos parlamentų narių delegacija, kurios vizito Lietuvoje tikslas – susipažinti su energetinio saugumo klausimais. Susitikimo metu buvo aptarti Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) branduolinės saugos ir aplinkosaugos klausimai.

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-4201.JPG

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 23 dieną Vilniuje susitiko su Gruzijos vicepremjeru, vidaus reikalų ministru Giorgi Gakharia. Ministrai aptarė jau metus galiojančio ES ir Gruzijos bevizio režimo rezultatus bei tolimesnius Gruzijos įsipareigojimus užtikrinant saugios migracijos ir mobilumo politikos įgyvendinimą.

Dvišaliai santykiai »
Gruzija.jpg

Kovo 22 – 24 dienomis Gruzijoje lankėsi Europos Tarybos Pranešėjų grupės demokratijos klausimams delegacija, kuriai vadovavo grupei pirmininkaujanti Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuvos ambasada Gruzijoje vasario 16-ąją Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Tbilisio konservatorijoje organizuoja koncertą, kuriame išskirtinį bendrą pasirodymą surengs Sauliaus Petreikio grupė „World Music Sounds“, Gruzijos operos kamerinis orkestras ir Tbilisio valstybinės konservatorijos choras.

Atstovybių naujienos »
L. Linkevicius.jpg

Gruodžio 8 dieną Vienoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo suderintas bendras pareiškimas dėl Gruzijos konflikto ir tebesitęsiančios Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionų okupacijos.

49774_003.jpg

Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė birželio 29 dieną pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 20 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Ukrainai 2015–2017 m. įgyvendinti ir 15 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Gruzijai 2016–2019 m.  įgyvendinti.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata