Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvai nusipelnę garbės konsulai Prancūzijoje apdovanoti „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“

Sukurta 2020.07.07 / Atnaujinta 2020.07.07 19:53
   Lietuvai nusipelnę garbės konsulai Prancūzijoje apdovanoti „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“
   Lietuvai nusipelnę garbės konsulai Prancūzijoje apdovanoti „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“
   Lietuvai nusipelnę garbės konsulai Prancūzijoje apdovanoti „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“
   Lietuvai nusipelnę garbės konsulai Prancūzijoje apdovanoti „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“

   Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ apdovanoti Lietuvai nusipelnę garbės konsulas Lione Pierre Minonzio ir Lietuvos garbės konsulė Trojė (pranc. Troyes) Anne-Marie Goussard.

   Aukščiausią Lietuvos užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą įteikęs Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas padėkojo P. Minonzio ir A-M. Goussard už jų svarbų indėlį garsinant Lietuvą Prancūzijoje, dvišalių santykių stiprinimą verslo, kultūros, turizmo, regioninio bendradarbiavimo ir kitose srityse, vietos lietuvių bendruomenių telkimą ir teikiamą visokeriopą  pagalbą Lietuvos Respublikos piliečiams.

   „Jūs esate geriausi Lietuvos draugai, nuolatiniai pagalbininkai ir tikri mūsų šalies ambasadoriai Prancūzijoje. Esame be galo dėkingi už Jūsų nuveiktus darbus Lietuvai ir jos diplomatijai“, – teigė Ambasadorius N. Aleksiejūnas.

   Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo buvę Prancūzijos ambasadoriai Lietuvoje, Prancūzijos institucijų atstovai, Prancūzijos-Lietuvos draugystės asociacijų koordinacinės tarybos atstovai ir Prancūzijos lietuvių bendruomenės nariai.

   Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ teikiamas nuo 2010 metų. Šiuo ženklu yra apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai bei organizacijos už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius.

   Lietuvos garbės konsulas Pierre Minonzio daugiau nei dešimtmetį nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo organizavo humanitarinės pagalbos gabenimą į Lietuvą, buvo Prancūzijoje įkurtos tarptautinės organizacijos „Farmacininkai be sienų“ koordinatorius Baltijos šalims. P. Minonzio pastangų dėka Lietuvą pasiekė daugybė tonų reikalingų ir trūkstamų vaistų, farmacinės, medicininės ir kitos įrangos.

   P. Minonzio organizuoja Lietuvos pristatymą kasmetinėse „Liono konsulinėse dienose“ ir daugelyje kitų renginių Ronos-Alpių regione. Garbės konsulas taip pat aktyviai prisideda prie susigiminiavusių Kauno ir Grenoblio miestų bendradarbiavimo plėtojimo, daugiausia kultūros srityje. 

   Lietuvos garbės konsulė Anne-Marie Goussard aktyviai dalyvavo asociacijos „Vaistininkai be sienų“ nuo 1990 metų vykdytose humanitarinės pagalbos misijose į Lietuvą. Ji taip pat prisidėjo prie Lietuvos ir Prancūzijos verslo ryšių užmezgimo, organizuojant prancūzų verslininkų keliones į Lietuvą.

   Nuo 1994 metų Anne-Marie Goussard  vadovauja Prancūzijos-Lietuvos draugystės asociacijų, veikiančių įvairiuose Prancūzijos regionuose, koordinacinei tarybai, aktyviai organizuoja Lietuvos pristatymo renginius Šampanės-Ardėnų regione.

   2013 metais A.-M. Goussard išleido knygą apie Lietuvą „Lituanie j’écris ton nom“ (liet. Lietuva, aš rašau Tavo vardą), kurioje aprašoma lietuvių kova už laisvę, Baltijos kelias, 1991 metų sausio mėnesio įvykiai, kuriuos autorė matė savo akimis lankydamasi Lietuvoje. Lietuva aprašoma ir kitoje A.-M. Goussard knygoje –„Des murs à abattre“ (liet.Sienos, kurias reikia nugriauti), kuri skirta kovai už laisvę Lietuvoje ir kitose Rytų Europos šalyse.

   A.-M. Goussard kartu su Lietuvos garbės konsulu Lione P. Minonzio prisidėjo prie Prancūzijos garbės konsulų sąjungos įkūrimo. 2017 metais ji buvo išrinkta šios organizacijos prezidente. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1-50260.jpg

   Kovo 18 dieną Europos kosmoso agentūros (EKA) taryba galutinai pritarė, kad Lietuvai būtų suteikiamas asocijuotos narystės statusas. Lietuvai skirtoje ceremonijoje Paryžiuje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir naujasis EKA generalinis direktorius Josefas Aschbacheris.

   Atstovybių naujienos »
   97450_b9c59dbbcd61ca4b526115eed15b4433.jpg

   Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

   Atstovybių naujienos »
   2HKHTQ~C.JPG

   Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
   1.JPG

   Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   137334921_4051433494866979_1693433451498455275_o.jpg

   Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   201204 Kaledos Lietuvos ambasados Paryziuje 850_5764 Photo Ludo Segers _2.jpg

   Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prelato Jono Petrošiaus lituanistine mokykla surengė Prancūzijos lietuvių Kalėdas.

   Atstovybių naujienos »