Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Belgijoje aptartas Šiaurės ir Baltijos šalių bei Beniliukso regioninis bendradarbiavimas

Sukurta 2019.03.15 / Atnaujinta 2019.03.15 18:56
  Lietuvos ambasadoje Belgijoje aptartas Šiaurės ir Baltijos šalių bei Beniliukso regioninis bendradarbiavimas

  Kovo 15 dieną ambasadorės Ritos Kazragienės kvietimu Lietuvos Respublikos ambasadoje Belgijos Karalystėje surengtas Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Belgijos vicepremjeru, užsienio reikalų, Europos reikalų ir gynybos ministru Didier Reynders.

  Susitikime aptartas Šiaurės ir Baltijos šalių bei Beniliukso regioninis bendradarbiavimas, aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, tarp jų galimi Brexit scenarijai ir Europos saugumo architektūra, Belgijos darbas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, artėjantys Belgijos nacionaliniai ir Europos lygmens rinkimai, kova su dezinformacija ir rinkimai į Europos Tarybos Generalinio sekretoriaus postą, kuriuose dalyvauja D. Reynders ir buvęs Lietuvos Premjeras Andrius Kubilius.

  Baltijos ir Šiaurės šalių aštuonetukas, vadinamasis NB8, yra jau 25-erius metus gyvuojantis neformalus Šiaurės ir Baltijos valstybių vyriausybių bendradarbiavimo formatas, palaikomas ne tik aukščiausių valstybių vadovų ar ministrų susitikimų lygmeniu, bet ir glaudžiai bendradarbiaujant skirtingose sostinėse akredituotiems diplomatams.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  50322504981_e07eb2c3f2_k.jpg

  Rugsėjo 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai aptarė užsienio ir saugumo politikos, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, Covid-19 pandemijos ir klimato kaitos iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  NB8V4.png

  Birželio 3 dieną, virtualaus susitikimo metu, dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančios Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 3 dieną rengiamo virtualaus susitikimo metu dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptars svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančio pasaulio ir Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »
  75241060_2536255959753784_4692942191167799296_n.jpg

  Spalio 25 dieną Dubline  vyko pirmasis „Ireland and the Nordic-Baltic 8” seminaras, skirtas Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo su Airija stiprinimui. Devynių valstybių atstovai trijose sesijose diskutavo, kaip Airija galėtų glaudžiau bendradarbiauti su Baltijos ir Šiaurės šalimis saugumo, politikos, skaitmeninės ir tvarios ekonomikos srityse.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »