Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorė Armėnijoje lankėsi lietuvių atstatytoje mokykloje

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 15:40
  Lietuvos ambasadorė Armėnijoje lankėsi lietuvių atstatytoje mokykloje

  Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė Armėnijos Širako provincijoje aplankė Artiko miesto 8-ąją pagrindinę mokyklą, prie kurios atstatymo po 1988 metais įvykusio žemės drebėjimo prisidėjo lietuviai. Didelė dalis miesto naujai pastatyta statybininkų iš Lietuvos, šiuo tikslu specialiai įsteigus „Lietarmėnstatybos” įmonę.

  „Tikiuosi mūsų šalių glaudus bendradarbiavimas leis Lietuvai tapti Armėnijos sėkmės istorijos dalimi“, - teigė ambasadorė.

  Ambasadorė pažymėjo, jog pagrindinė atsakomybė įgyvendinant reformas ir gerinant gyvenimo kokybę šayje tenka Armėnijos valdžios institucijoms, o demokratinė transformacija ir pokyčiai, vykstantys Armėnijoje, sudaro geras sąlygas dalintis Lietuvos turima reformų patirtimi.

  Vizito Širako provincijoje metu ambasadorė taip pat susitiko su Širako provincijos gubernatoriumi Tigranu Petrosyanu, su kuriuo aptarė Širako regiono plėtros perspektyvas ir galimą Lietuvos patirties perdavimą, ypač tvaraus regionų vystymosi, turizmo ir atsinaujinančios energetikos srityse.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.JPG

  Rugsėjo 26 dieną Diližano (Armėnija) bendruomenės centre įvyko projekto „Armėnijos kaimo vietovių vystymas“ rezultatų pristatymas.

  Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  SMM Armenia1.jpg

  Rugsėjo 24 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministru Arayiku Harutyunyanu aptarė bendradarbiavimo planus švietimo, mokslo, kultūros ir sporto srityse.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  _DSC0948.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos kolegą Zohrabą Mnatsakanyaną su Nepriklausomybės diena.

  Dvišaliai santykiai »
  30.jpg

  Rugpjūčio 24 dieną Lietuvos ambasados Armėnijoje atstovas Evaldas Galvanauskas dalyvavo plastiko ir popieriaus rūšiavimo dėžių perdavimo ir įrengimo ceremonijoje Armaviro miestelio mokyklose. Projekto „Rūšiuok!” metu visose miestelio ir penkiose aplinkinių kaimų mokyklose bus įrengta 150 rūšiavimo dėžių, o rugsėjo mėnesį vaikams bus vedami mokymai apie rūšiavimo svarbą ir aplinkos saugojimą.

  Atstovybių naujienos »

  Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

  Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

  Dvišaliai santykiai »