Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorė V. Motulaitė lankėsi Bulgarijoje

Sukurta 2020.09.14 / Atnaujinta 2020.09.14 15:29
   Lietuvos ambasadorė V. Motulaitė lankėsi Bulgarijoje
   Lietuvos ambasadorė V. Motulaitė lankėsi Bulgarijoje

   Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijai Violeta Motulaitė  Sofijoje dalyvavo Trijų jūrų iniciatyvos šalių ambasadorių susitikimuose su Bulgarijos prezidentu Rumenu Radevu  ir vicepremjere, užsienio reikalų ministre Ekaterin Zaharieva. Susitikimų metu buvo aptartas pasirengimas Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimui Taline.

   Trijų jūrų iniciatyva įkurta 2015 metais. Joje dalyvauja 12 Europos Sąjungos šalių. Iniciatyvos tikslas – skatinti dalyvaujančių šalių bendradarbiavimą infrastruktūros, energetikos ir skaitmenizavimo srityse Šiaurės – Pietų ašyje.

   Vizito Bulgarijoje metu ambasadorė V. Motulaitė taip pat susitiko su Valstybinės e. vyriausybės agentūros pirmininko pavaduotoju  Krasimiru Simonskiu, Užsienio reikalų ministerijos užsienio ekonominių ryšių direktore Margarita Ganeva ir Rytų Europos ir Centrinės Azijos direktoriumi Emiliu Kazakovu.

   Susitikimų metu ambasadorė pristatė Lietuvos siūlymą Vilniuje steigti Europos kibernetinio saugumo pramonės, technologijų ir tyrimų kompetencijos centrą. V. Motulaitė dar kartą atkreipė dėmesį į Astravo atominės elektrinės saugumo klausiamus ir paragino remti Lietuvos iniciatyvas siekiant užtikrinti elektrinės saugumą iki elektros gamybos pradžios. Taip pat buvo aptartos dvišalių ekonominių santykių plėtojimo galimybės.

   2019 metais Lietuvos ir Bulgarijos prekybos apyvarta buvo 169,4 mln. eurų, iš kurių eksportas sudarė 97,7 mln. eurų. Lietuvos investicijos Bulgarijoje sudaro 56,94 mln. eurų, Bulgarija yra 10-ji valstybė pagal Lietuvos užsienio investicijų dydį. 2019 metais Lietuvoje lankėsi virš 5000 turistų iš Bulgarijos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   download.jpg

   Birželio 25 dieną ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu susitiko su kadenciją baigiančiu Bulgarijos ambasadoriumi Emiliu Yalnazovu.

   Dvišaliai santykiai »