Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje dalyvavo virtualioje diskusijoje apie saugumo iššūkius

Sukurta 2020.12.02 / Atnaujinta 2020.12.02 08:25
  Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje dalyvavo virtualioje diskusijoje apie saugumo iššūkius

  Gruodžio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo Prancūzijos Karo mokykloje „Eurodéfense“ asociacijos surengtoje virtualioje konferencijoje-diskusijoje.

  Prancūzijos civilinių ir karinių institucijų, Prancūzijoje reziduojančių diplomatinių atstovybių, taip pat tyrimų centrų ir akademinės bendruomenės atstovams ambasadorius pristatė Lietuvos kaimynystėje kylančius saugumo iššūkius, nacionalinio saugumo prioritetus bei mūsų šalies perspektyvas saugumo srityje.

  „Lietuva pasisako už tvirtą transatlantinį ryšį saugumo srityje. Kartu egzistuoja daug sričių, kuriose Europa galėtų stiprinti savo vaidmenį, nedubliuodama NATO veiklos. Tai – karinis mobilumas, kibernetinis saugumas, kova su netikromis naujienomis“, – teigė Lietuvos ambasadorius.

  Diskusijos metu buvo aptarti klausimai apie Europos-JAV karinį bendradarbiavimą, Rusijos keliamus saugumo iššūkius, Europos vaidmens didinimą, situaciją Baltarusijoje.  

  Prancūzijoje veikianti „Eurodéfense“ asociacija priklauso 1994 metais įsteigtam ir šiuo metu daugelyje Europos šalių veikiančiam nevyriausybinių organizacijų tinklui, kurio tikslas – skatinti Europos bendrą saugumo politiką ir gynybą. Prancūzijoje veikianti organizacija reguliariai rengia susitikimus su aukštais valdžios pareigūnais ir kariškiais, diplomatinių atstovybių ir tarptautinių organizacijų vadovais, taip pat atlieka tyrimus ir teikia rekomendacijas Prancūzijos ir visos Europos institucijoms

  Susijusios naujienos Visos naujienos »