Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorius Rusijoje aptarė bendradarbiavimą su Krasnojarsko kraštu

Sukurta 2017.06.07 / Atnaujinta 2017.06.07 14:03
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje aptarė bendradarbiavimą su Krasnojarsko kraštu
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje aptarė bendradarbiavimą su Krasnojarsko kraštu
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje aptarė bendradarbiavimą su Krasnojarsko kraštu

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas gegužės 25–27 dienomis su darbo vizitu lankėsi Krasnojarske, Sibire. Vizito metu atstovybės vadovas susitiko su Krasnojarsko krašto ir miesto administracijos vadovybe – buvo aptarti dvišalio kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai, pasidžiaugta aktyvia vietos lietuvių veikla ir indėliu stiprinant šalių ryšius.

   Ambasadorius taip pat dalyvavo lietuvių autorių grafikos darbų parodos „Pokyčių laikas“ atidaryme ir šventiniame Krasnojarsko lietuvių tautinės kultūrinės autonomijos „Lietuva“ 25 metų sukakties minėjime. Jo metu R. Motuzas sveikino bendruomenės narius – vietos lietuviams buvo perduotas užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinimas, įteiktos padėkos organizacijos pirmininkui Antanui Rasiuliui bei aktyviausiems bendruomenės nariams.

   Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad Krasnojarsko lietuviai visą laiką pasižymėjo savo darbštumu ir aktyvumu bei paragino dėti daugiau pastangų puoselėjant ir išsaugant lietuvių kalbą, kuri yra neatsiejama tautinio identiteto dalis.

   Renginyje susirinkusiems svečiams koncertavo Rokas Zubovas – Lietuvos muzikantas, pianistas, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis.

   Vizito metu atstovybės vadovas taip pat aplankė Krasnojarsko krašto gilumoje esančias lietuvių tremties vietas, susitiko su vietos administracija ir gyventojais, prisimenančiais šiuose kraštuose gyvenusius lietuvių tremtinius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_8095.JPG

   Vasario 14 dieną Lietuvos ambasada Rusijoje valstybiniame A. Puškino muziejuje  surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimą.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija reiškia nuoširdžią užuojautą lėktuvo katastrofos Maskvos regione aukų artimiesiems ir visiems šios tragedijos paliestiems Rusijos žmonėms.

   tomas_razmus-6098.JPG

   Gruodžio 20 dieną Užsienio reikalų ministerijoje pasirašyti Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės sienos demarkavimo dokumentai: Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės sienos linijos padėties protokolas-aprašas, Valstybės sienos žemėlapis, Valstybės sienos ženklų protokolai, Valstybės sienos ženklų koordinačių ir aukščių katalogas bei Baigiamasis protokolas. Jų pasirašymu savo darbą baigė Bendra Lietuvos ir Rusijos valstybės sienos demarkavimo komisija.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_6672.JPG

   Lietuvos ambasada Rusijoje kartu su Valstybiniu turizmo departamentu (VTD) lapkričio 15 dieną Maskvoje surengė mūsų šalies turizmo potencialo pristatymą Rusijos turizmo įmonėms ir žiniasklaidai. Didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos regionų kultūros ir gamtos paveldo objektų, nacionalinių turizmo maršrutų pristatymui.

   Dvišaliai santykiai »
   diskusija Vasingtonaas.jpg

   Lapkričio 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone  įvyko diskusija apie Vakarų demokratinių šalių ir Rusijos pilietinės visuomenės ryšių stiprinimą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_6489.JPG

   Rusijoje minint Sovietinių politinių represijų aukų atminimo dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas kartu su kitų šalių ambasadoriais ir diplomatais Maskvoje dalyvavo tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Memorial“ surengtoje akcijoje „Vardų grąžinimas“. Akcijos dalyviai pagerbė nužudytuosius tylos minute ir padėjo gėlių prie paminklinio Soloveckij akmens.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata