Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovai lankosi verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje

Sukurta 2020.01.27 / Atnaujinta 2020.01.28 08:09
   Lietuvos atstovai lankosi verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje
   Lietuvos atstovai lankosi verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje

   Sausio 27 dieną prasidėjo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Lietuvos ambasados Pretorijoje organizuojama verslo misija Pietų Afrikos Respublikoje (PAR).

   Verslo misija darbą pradėjo ambasados surengtame seminare, kuriame verslo aplinką ir bendradarbiavimo galimybes Pietų Afrikoje pristatė šalies Prekybos ir pramonės departamento „Invest South Africa“ atstovai. Savaitę trunkančioje misijoje Lietuvos įmonės dalyvaus verslo galimybių pristatymo ir kontaktų apsikeitimo (B2B) renginiuose Johanesburgo ir Keiptauno prekybos ir pramonės rūmuose, Šiaurės šalių ir Pietų Afrikos verslo asociacijoje, susitiks su Kwa-Zulu Natal ir Western Cape regionų investicijų plėtros agentūromis, šakinėmis asociacijomis bei aplankys PAR įmones.

   Atidarydama renginį Lietuvos ambasadorė Sigutė Jakštonytė pažymėjo, kad, nors verslo apimtys tarp dviejų šalių vis dar yra nedidelės, jos kasmet augo. Lietuvos atstovybės vadovė pabrėžė, kad potencialas dvišalių santykių tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos plėtrai ekonominėje srityje yra didžiulis.

   Tai pirmoji Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo misija PAR. Joje dalyvauja dvylika įmonių, atstovaujančių maisto, gėrimų, baldų, tekstilės, aprangos, kosmetikos, filmų pramonės ir reklamos sektorius.

   Pietų Afrikos Respublika yra 43-ioji Lietuvos prekybos partnerė. 2018 metais dvišalės prekybos apimtys siekė 88,2 mln. eurų. Lietuvos eksportas į PAR sudarė 35 mln. eurų, o importas siekė 53,2 mln. eurų. Pagrindinės eksportuojamos prekės buvo javai ir gaminiai iš javų, transporto priemonės, jų dalys ir reikmenys, optikos, fotografijos, medicinos prietaisai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   19_Dalyviai.png

   Balandžio 20 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
   Ambasadoriaus kredenciniai_02.jpg

   Balandžio 14 dieną Pretorijoje Lietuvos ambasadorius Pietų Afrikos Respublikoje Dainius Junevičius įteikė skiriamuosius raštus šalies prezidentui Cyrilui Ramaphosai.

   Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
   DSC_4609.jpg

   Kovo 16 dieną Stokholme reziduojanti paskirtoji Pietų Afrikos Respublikos (PAR) ambasadorė Lietuvai Brigitte Sylvia Mabandla pristatė skiriamųjų raštų kopijas užsienio reikalų viceministrui Mantui Adomėnui ir Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktoriui Audriui Brūzgai.

   Dvišaliai santykiai »

   Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

   Rugsėjo 17 dieną Ekonominės diplomatijos tarybos Darbo grupės posėdyje buvo aptartas situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos ekonomikai, ekonominio atstovavimo tinklo plėtra bei atnaujintas prioritetinių eksporto skatinimo rinkų sąrašas.  Posėdyje taip pat pristatytas pagalbos Baltarusijai planas ir aptarti Baltarusijos grasinimai įvesti ekonomines ribojamąsias priemones Baltijos valstybėms.

   Ekonominiai santykiai » Naujienos »

   „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »