Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Artimiausi renginiai

Lietuvos atstovė pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 10:41
  Lietuvos atstovė pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos

  Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos (ET) Laima Jurevičienė birželio 19 dieną pasirašė naujos redakcijos ET konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos.

  2017 metų sausio 30 d. Roterdame priimta pakeista konvencija išplės tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybes – susitarimas leis Europos Tarybos fondo „Eurimages“, remiančio kūrybinių kinematografinių ir audiovizualinių darbų bendrą gamybą ir platinimą, lėšas naudoti ne tik ET valstybių narių, bet ir kitų šalių kino filmų gamintojams ir platintojams.

  Konvencija taip pat pakeičiamos vykdomų projektų finansavimo sąlygos, kurios leis Lietuvos kino filmų gamintojams prisidėti prie didelio biudžeto bendros kino filmų gamybos projektų ir pasisemti vertingos profesinės patirties. Po patikslintos konvencijos pasirašymo ją turės ratifikuoti Lietuvos Respublikos Seimas.

  „Eurimages“ yra ET fondas, kuris finansuoja bendrų Europos filmų gamybą, platinimą ir demonstravimą ir nuo jo įkūrimo 1988 m. šis fondas parėmė 1834 europietiškų bendrų filmų gamybą 545 mln. eurų. Daugiau nei 10 Lietuvos filmų yra gavę „Eurimages“ finansavimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Iki balandžio 15 dienos pateikę savo viziją apie ateities europiečius, Lietuvos moksleiviai gali laimėti kelionę į Strasbūrą (Prancūziją), kur dalyvautų Europos Tarybos 70-mečio minėjimo ceremonijoje.

  Ministerijos naujienos »
  Kubiliaus susitikimas su ambasadoriais (9 of 15).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 16 dieną  Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą.

  Naujienos »
  50908_005 1.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 13 dieną Europos Tarybos būstinėje buvo surengtas iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos valstybių šimtmečių paminėjimas ir atidaryta fotografijų paroda „Baltijos kelias“.

  3.jpg

  Gegužės 17-18 dienomis Lietuvos delegacija, vadovaujama Lietuvos nuolatinės atstovės prie Europos Tarybos ambasadorės Laimos Jurevičienės, dalyvavo Europos Tarybos Ministrų Komiteto 128-oje sesijoje Danijoje. Pagrindinis sesijoje svarstytas klausimas – Europos Tarybos ateitis populizmo keliamų grėsmių demokratinėms institucijoms kontekste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Viceministas-foto-paroda2.jpg

  Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Lietuvos 25 metų narystės Europos Taryboje (ET) minėjimo renginyje Strasbūre, Prancūzijoje, kurio metu buvo atidaryta bendra Lietuvos, Estijos ir Slovėnijos narystės ET fotografijų paroda.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata