Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose

Sukurta 2018.12.04 / Atnaujinta 2018.12.17 10:25
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose

   Gruodžio 1 ir 2 dienomis Lietuvos ambasadų darbuotojai dalyvavo kalėdinėse labdaros mugėse, kurias organizavo Tarptautinis moterų klubas, užsienio šalių diplomatinės atstovybės ir nevyriausybinės organizacijos.

   Lietuvos ambasados Latvijoje kolektyvas dalyvavo Kalėdinėje labdaros mugėje Rygoje. Lietuvos stendą mugėje aplankė Latvijos prezidentai Raimondas Vėjuonis ir Valdis Zatlers su poniomis, kuriems Lietuvos ambasadorius  įteikė dovanų ir lietuviškų suvenyrų. R. Vėjuoniui, linkint turtingo ir tvaraus šalies biudžeto ateinančiais metais, taip pat padovanota kiaulė taupyklė.

   Už parduotas prekes ambasada surinko beveik 1100 eurų, kurie atiteks labiausiai globos ir paramos reikalaujantiems asmenims, institucijoms bei organizacijoms.

   Didelio susidomėjimo sulaukė ir Lietuvos ambasados stendas Zagrebe. Jis traukė lankytojus lietuviškais meno, juvelyrikos, tapybos, keramikos, medžio dirbiniais, tautinių drabužių puošimo elementais, tradiciniais lietuviškais maisto produktais ir gėrimais, turistine informacija.

   Kasmet rengiamoje kalėdinėje labdaros mugėje dalyvauja dauguma Zagrebe reziduojančių užsienio valstybių ambasadų, tarptautinių organizacijų. Joje apsilanko apie 10 tūkst. lankytojų.

   Mugėje surinktos lėšos bus panaudotos Zagrebo paliatyvios medicinos instituto rekonstrukcijai ir įrangos atnaujinimui. Lietuvos ambasados indėlis į bendrą šiuometinį mugės labdaros iždą viršijo 4600 Kroatijos kunų (apie 620 Eur).

   Lietuvos ambasados stendas Jerevane taip pat sulaukė didelio dėmesio. Lankytojai galėjo paragauti ir įsigyti lietuviškų pieno ir mėsos produktų, saldumynų ir šokolado, juodos duonos, gėrimų, taip pat gauti turistinės informacijos apie Lietuvą. 

   Mugės metu surinktos lėšos skiriamos socialiai remtinoms moterims ir vaikams, gyvenančioms Armėnijos pasienio regionuose.

   Lietuvos Respublikos ambasados Egipte darbuotojai, kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo tradicinėje Europos šalių Kalėdinėje labdaros mugėje Kaire.

   Šiais metais Lietuvos stendas mugės lankytojus maloniai nustebino rankdarbių gausa ir įvairove.  Mugės metu surinktos lėšos yra skiriamos kruopščiai atrinktiems Egipto labdaros organizacijų projektams.

   Prahoje vykusioje kalėdinėje mugėje, kurią kasmet organizuoja Prahos diplomatų sutuoktinių asociacija, lietuviškas stendas džiugino estetika ir siūlomų gaminių įvairove. Šio tradicinio renginio visas pelnas skiriamas labdarai. Organizatorių, pagalbininkų ir pirkėjų dėka šiemet vien Lietuvos ambasada Prahoje surinko 70 000 Čekijos kronų (2 800 eurų),  beveik du kartus viršydama savo 2017 m. rekordą.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   190316 Sutarties pasirašymas3.jpg

   Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Švenčionių rajono ir Viroviticos-Podravinos apskrities bendradarbiavimo sutarties pasirašyme Viroviticos mieste.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Politinės konsultacijos su Kroatijos URM delegacija (2).jpg

   Kovo 4 dieną Vilniuje lankėsi Kroatijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus Vice Skračico vadovaujama delegacija, kuri susitiko su viceministru Dariumi Skusevičiumi ir politikos direktore Asta Skaisgiryte.

   Dvišaliai santykiai »
   88635_8b7de04c7d7beadb86b496884512490f.jpg

   Latvijos lietuviai jau ketvirtą kartą dalyvauja Lietuvių kalbos dienose, skirtose lietuvių kalbos sklaidai, mokymosi motyvacijai ir kalbos prestižui didinti. 2019 metus Seimas yra paskelbęs Pasaulio lietuvių, Juozo Tumo-Vaižganto ir Vietovardžių metais, todėl renginiuose daugiausiai dėmesio skiriama šioms temoms.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_5850.jpg

   Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė kovo 4 dieną Zagrebe įteikė skiriamuosius raštus Kroatijos prezidentei Kolindai Grabar-Kitarović.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Viceministras A.Zananavičius susitinka su Kroatijos delegacija.jpg

   Užsienio reikalų viceministras  A. Zananavičius susitiko su vasario 27-28 dienomis Vilniuje viešėjusia Kroatijos užsienio reikalų ministerijos delegacija, vadovaujama Europos reikalų direktorato generalinės direktorės Zrinkos Ujevič.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   Liekis1.jpg

   Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje surengta diskusija „Prezidento rinkimai ir referendumas: politiniai iššūkiai ir poveikis”.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata