Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose

Sukurta 2018.12.04 / Atnaujinta 2018.12.17 10:25
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose
   Lietuvos atstovybės užsienyje dalyvauja kalėdiniuose renginiuose

   Gruodžio 1 ir 2 dienomis Lietuvos ambasadų darbuotojai dalyvavo kalėdinėse labdaros mugėse, kurias organizavo Tarptautinis moterų klubas, užsienio šalių diplomatinės atstovybės ir nevyriausybinės organizacijos.

   Lietuvos ambasados Latvijoje kolektyvas dalyvavo Kalėdinėje labdaros mugėje Rygoje. Lietuvos stendą mugėje aplankė Latvijos prezidentai Raimondas Vėjuonis ir Valdis Zatlers su poniomis, kuriems Lietuvos ambasadorius  įteikė dovanų ir lietuviškų suvenyrų. R. Vėjuoniui, linkint turtingo ir tvaraus šalies biudžeto ateinančiais metais, taip pat padovanota kiaulė taupyklė.

   Už parduotas prekes ambasada surinko beveik 1100 eurų, kurie atiteks labiausiai globos ir paramos reikalaujantiems asmenims, institucijoms bei organizacijoms.

   Didelio susidomėjimo sulaukė ir Lietuvos ambasados stendas Zagrebe. Jis traukė lankytojus lietuviškais meno, juvelyrikos, tapybos, keramikos, medžio dirbiniais, tautinių drabužių puošimo elementais, tradiciniais lietuviškais maisto produktais ir gėrimais, turistine informacija.

   Kasmet rengiamoje kalėdinėje labdaros mugėje dalyvauja dauguma Zagrebe reziduojančių užsienio valstybių ambasadų, tarptautinių organizacijų. Joje apsilanko apie 10 tūkst. lankytojų.

   Mugėje surinktos lėšos bus panaudotos Zagrebo paliatyvios medicinos instituto rekonstrukcijai ir įrangos atnaujinimui. Lietuvos ambasados indėlis į bendrą šiuometinį mugės labdaros iždą viršijo 4600 Kroatijos kunų (apie 620 Eur).

   Lietuvos ambasados stendas Jerevane taip pat sulaukė didelio dėmesio. Lankytojai galėjo paragauti ir įsigyti lietuviškų pieno ir mėsos produktų, saldumynų ir šokolado, juodos duonos, gėrimų, taip pat gauti turistinės informacijos apie Lietuvą. 

   Mugės metu surinktos lėšos skiriamos socialiai remtinoms moterims ir vaikams, gyvenančioms Armėnijos pasienio regionuose.

   Lietuvos Respublikos ambasados Egipte darbuotojai, kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo tradicinėje Europos šalių Kalėdinėje labdaros mugėje Kaire.

   Šiais metais Lietuvos stendas mugės lankytojus maloniai nustebino rankdarbių gausa ir įvairove.  Mugės metu surinktos lėšos yra skiriamos kruopščiai atrinktiems Egipto labdaros organizacijų projektams.

   Prahoje vykusioje kalėdinėje mugėje, kurią kasmet organizuoja Prahos diplomatų sutuoktinių asociacija, lietuviškas stendas džiugino estetika ir siūlomų gaminių įvairove. Šio tradicinio renginio visas pelnas skiriamas labdarai. Organizatorių, pagalbininkų ir pirkėjų dėka šiemet vien Lietuvos ambasada Prahoje surinko 70 000 Čekijos kronų (2 800 eurų),  beveik du kartus viršydama savo 2017 m. rekordą.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_4978.jpg

   Rugpjūčio 22 dieną Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta Lietuvos ir Lenkijos dailininkų paroda, skirta Liublino Unijos 450-osioms metinėms pažymėti. Parodą sudaro apie 40 skirtinga technika atliktų paveikslų, per valstybinius, religinius, asmeninius simbolius atspindinčių Lietuvos ir Lenkijos sąjungą.

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   airbaltic-28.jpg

   Rugpjūčio 21 dieną Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo trijų Baltijos šalių nacionalinių vėliavų spalvomis papuoštų ir jų sostinių pavadinimais pavadintų lėktuvų pristatyme. Oro linijų bendrovė „airBaltic“ šią dovaną skyrė Lietuvai, Latvijai ir Estijai Baltijos kelio 30-mečio proga.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   67689004_474237770077768_2156616724156252160_n.jpg

   Rugpjūčio 5 dieną Lietuvos ambasadoje Atėnuose vyko susitikimas su itin ilgų distancijų bėgiku Aidu Ardzijausku bei restauruoto Arūno Žebriūno klasika tapusio filmo „Riešutų duona“ peržiūra.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_3747.jpg

   Liepos 27-28 dienomis Baltarusijos Vitebsko srityje, šalia Lietuvos sienos įsikūrusioje Kaptariūnų meno kolonijoje vyko jau tradiciniu tapęs tarptautinis literatūros forumas „Literatūros tarpjūris“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_5911.jpg

   Liepos 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su darbą Lietuvoje baigiančiu Latvijos ambasadoriumi Lietuvai Einaru Semaniu.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_5138.JPG

   Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministerijoje ministras Linas Linkevičius kartu su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais atidarė Pasaulio lietuvių metams skirtą meno parodą iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata