Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ekspertai Kroatijos teisėtvarkos institucijoms padėjo įdiegti ES standartus atitinkančias automatines duomenų apsikeitimo sistemas

Sukurta 2018.11.26 / Atnaujinta 2018.11.26 13:39
  Lietuvos ekspertai Kroatijos teisėtvarkos institucijoms padėjo įdiegti ES standartus atitinkančias automatines duomenų apsikeitimo sistemas

  Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje sėkmingai įgyvendino Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

  „Kroatija yra artima ir labai svarbi Lietuvos sąjungininkė Pietryčių Europoje, todėl mūsų valstybė yra tiesiogiai suinteresuota prisidėti prie Kroatijos pajėgumų teisėtvarkos srityje stiprinimo bei europinių standartų įgyvendinimo“, – iškilmingoje projekto uždarymo ceremonijoje kalbėjo Lietuvos ambasados Kroatijoje laikinasis vadovas Donatas Žiugžda.

  Jis pabrėžė, kad abi valstybės dėl savo geografinės padėties susiduria su panašiais iššūkiais ir yra suinteresuotos stiprinti bendradarbiavimą bei keistis patirtimi.

  Daugiau nei metus trukusio bendro Lietuvos ir Kroatijos ekspertų darbo rezultatas – ES Taryboje priimti labai svarbūs Kroatijai sprendimai dėl šios valstybės prisijungimo prie bendros ES automatizuotos DNR ir pirštų antspaudų duomenų analizės ir tarptautinio apsikeitimo duomenimis sistemos.

  Pagrindiniai užsibrėžti įgyvendinto projekto tikslai – pagerinti Kroatijos vidaus reikalų ministerijos tarptautinį bendradarbiavimą keičiantis kriminalistinių tyrimų duomenimis, ypač kovojant su terorizmo ir organizuoto nusikalstamumo grėsmėmis bei stabdant nelegalią migraciją.

  Remdamiesi savo patirtimi Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro darbuotojai padėjo Kroatijos teismo ekspertizės specialistams sukurti automatizuotos DNR ir pirštų antspaudų duomenų analizės ir tarptautinio apsikeitimo duomenimis procedūras, apmokys jų efektyvaus taikymo.

  Centrinė projektų valdymo agentūra užtikrino projekto finansinį-administracinį valdymą. Europos Komisija šiam 14 mėnesių trukmės projektui įgyvendinti skyrė daugiau kaip 0,6 mln. eurų.

  Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimas ES Dvynių programos rėmuose buvo ypač sėkmingas ir produktyvus. Lietuvos institucijų atstovai Kroatijoje įgyvendino virš 18 ES Dvynių programos projektų įvairiose valstybinės veiklos srityse: sveikatos apsaugos, teisinės reformos, kovos su korupcija, organizuotu nusikalstamumu, mokesčių administravimo, informacinių sistemų darbo optimizavimo ir kitose.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, padeda šalims paramos gavėjoms įgyvendinti reformas. Nuo 2004 m. Lietuva dalyvavo 73-uose šios programos projektuose už beveik 61 milijoną eurų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Mugė 2.jpg

  Gruodžio 1 ir 2 dienomis Lietuvos ambasadų darbuotojai dalyvavo Kalėdinėse labdaros mugėse, kurias organizavo Tarptautinis moterų klubas, užsienio šalių diplomatinės atstovybės ir nevyriausybinės organizacijos.

  Atstovybių naujienos »
  twinning.png

  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Kroatija2.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 25 dieną pasveikino Kroatijos užsienio reikalų ministrę Mariją Pejčinović Burić ir visus Kroatijos žmones, švenčiančius Valstybės dieną.

  Dvišaliai santykiai »

  Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_0053.jpg

  Kovo 13 dieną Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje Zagrebo skyrius iškilmingu renginiu paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

  Atstovybių naujienos »

  Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata