Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos humanitarinė pagalba perduota Juodkalnijai ir Šiaurės Makedonijai

Sukurta 2020.12.21 / Atnaujinta 2020.12.21 16:02

Gruodžio 16 ir 19 dienomis Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė perdavė Lietuvos humanitarinę pagalbą, skirtą Juodkalnijai ir Šiaurės Makedonijai. Lietuva šalims siuntė būtinas medicininės priemones, skirtas kovai prieš COVID-19 (koronaviruso) pandemiją.

Gruodžio 16 dieną Podgoricoje vykusiame susitikime su Juodkalnijos sveikatos apsaugos ministre Jelena Borovinić Bojović ambasadorė J. Raguckienė aptarė bendrą padėtį ir šalių pastangas suvaldyti koronaviruso pandemiją. Ministrė J. Borovinić Bojović padėkojo Lietuvai už solidarumą.

Vizito metu ambasadorė J. Raguckienė taip pat susitiko su Europos Sąjungos (ES) atstovybės Juodkalnijoje vadove, ambasadore Oana Cristina Popa. Susitikimo metu buvo aptarta Juodkalnijos integracijos į ES proceso darbotvarkė.

Gruodžio 19 dieną vykusiame susitikime su Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministru Bujaru Osmani aptarti dvišaliai santykiai, Lietuvos parama Šiaurės Makedonijai stojimo į ES procese, susidariusi sudėtinga situacija dėl koronaviruso pandemijos Vakarų Balkanų regione ir visoje Europoje. Ministras B. Osmani padėkojo Lietuvai už humanitarinę pagalbą ir pažymėjo, kad kovoje už žmonių gyvybes partnerių solidarumas yra ypač svarbus ir vertinamas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija lapkričio mėnesį priėmė sprendimą skirti po 20 tūkst. eurų Juodkalnijai ir Šiaurės Makedonijai humanitarinei pagalbai - būtinoms medicinos priemonėms, skirtoms kovai su koronaviruso pandemija šalyse. Valstybėms perduoti Lietuvoje pagaminti vienkartiniai medicininiai apsiaustai, vienkartinės apsauginės medicininės veido kaukės, veido skydeliai bei dezinfekcinis skystis. Humanitarinę pagalbą Juodkalnijai ir Šiaurės Makedonijai taip pat skyrė ir kitos ES bei NATO narės.