Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

Sukurta 2019.06.14 / Atnaujinta 2019.06.14 09:00
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

   Birželio 13 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Estijos konsultacijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Matti Maasikas.

   Susitikime aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, tarp jų derybos dėl naujosios ES daugiametės finansinės programos, ES strateginė darbotvarkė 2019-2024 metams, paskyrimai į ES vadovų postus, klimato kaita, kova su dezinformacija bei ES plėtra. Viceministrai sutarė, kad Lietuvos ir Estijos pozicijos yra labai artimos, todėl būtina glaudžiai bendradarbiauti ginant abiejų šalių interesus.

   ES Strateginės darbotvarkės 2019-2024 metams klausimu, kuri turėtų būti patvirtinta Europos Vadovų Taryboje birželio 20-21 dieną, Lietuva, Latvija ir Estija pateikė bendrus pasiūlymus, kuriuose identifikuoti 3 pagrindiniai prioritetai: inovatyvi skaitmeninė Europa – tai pramonės modernizacija, skaitmeninės technologijos, investicijos į mokslinius tyrimus ir mokymąsi; įtrauki ir įsitraukusi Europa – tai vidaus rinkos tolesnis gilinimas, įskaitant ir paslaugų sektorių, taisyklėmis pagrįsta tarptautinė prekyba, sanglauda, transporto ir energetikos jungtys; saugi ir atspari Europa – tai atsakas į hibridines ir kibernetines grėsmes bei dezinformaciją, energetinis saugumas, ambicinga ES kaimynystės politika.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad svarbiausia išlaikyti ES patikimumą.  Jau priimtų įsipareigojimų vykdymas yra būtinas, tiek ES vidaus politikoje – vidaus rinkos užbaigimas, sanglauda, tiek ir pasauliniu mastu – atsakas į klimato kaitą, ES duotų pažadų vykdymas toms kaimyninėms valstybėms, kurios laikosi europinių vertybių ir vykdo savo įsipareigojimus mums.

   Viceministrai sutarė, jog naujoji daugiametė finansinė programa turi būti tinkamai subalansuota, todėl bendromis jėgomis toliau bus siekiama sąžiningo sprendimo dėl sanglaudos politikos finansavimo, vienodų konkurencinių sąlygų mūsų šalių ūkininkams užtikrinimo dalyvaujant ES bendroje rinkoje. Tuo pačiu itin svarbu užsitikrinti pakankamą finansavimą tokiems projektams, kaip Rail Baltica ir elektros tinklų sinchronizacija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Spalio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, kuriame bus įvertinta Šiaurės Makedonijos ir Albanijos pažanga įgyvendinant reformas, būtinas pradėti derybas dėl šių šalių narystės Europos Sąjungoje (ES).

   Daugiašaliai santykiai »
   20191010_160636.jpg

   Spalio 10 dieną Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Skaistė Aniulienė atstovavo Lietuvai Barselonoje vykusiame ketvirtajame Sąjungos Viduržemiui užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti organizacijos pasiekimai ir ateities veiklos gairės.

   Daugiašaliai santykiai »

   Spalio 1 dieną neformaliame susitikime Europos Sąjungos (ES) prekybos ministrai aptarė situaciją Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) ir pastangas ją modernizuoti. Lietuvai atstovavusi  nuolatinė atstovė ES ambasadorė Jovita Neliupšienė pabrėžė, kad globalios prekybinės įtampos neigiamai veikia tiek ES, tiek Lietuvos ekonomiką, todėl būtina ieškoti būdų efektyviai spręsti šių įtampų priežastis.

   Daugiašaliai santykiai »
   Europos diena 2018 T. Razmus.jpg

   Rugsėjo 24 dieną  pradėjo veikti naujas informacinis portalas www.manoeuropa.lt, skirtas visiems Europos Sąjungos (ES) klausimais besidomintiems Lietuvos gyventojams. Portalo tikslas – didinti visuomenės įsitraukimą ir informuotumą Lietuvos narystės ES klausimais.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7727.jpg

   Rugsėjo 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje susirinko Europos judėjimo Lietuvoje kūrimu suinteresuoti viešosios nuomonės lyderiai ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai, dirbantys Europos Sąjungos klausimais. Susitikime, kuriame dalyvavo užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, Tarptautinio Europos judėjimo generalinis sekretorius Petros Fassoulas ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, buvo sudarytas Steigiamasis komitetas, iki 2020 metų atliksiantis pasiruošimo darbus įkuriant Europos judėjimą Lietuvoje.

   Europos Sąjunga »

   Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje (BRT), kuriame bus aptarta derybų dėl 2021-2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) esama padėtis, vyks pasirengimas 2019 m. spalio 17-18 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui ir  diskutuojama dėl pagarbos teisinės valstybės principui ES stiprinimo.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Naujienlaiškio prenumerata