Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministrai aptarė bendradarbiavimo galimybes

Sukurta 2021.01.11 / Atnaujinta 2021.01.11 15:32

Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Izraelio kolega Gabi Ashkenazi. Ministrai aptarė gerus Lietuvos ir Izraelio santykius ir išreiškė įsitikinimą, kad dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bus toliau stiprinamas.

G. Landsbergis padėkojo Izraelio pareigūnams ir visuomenei už dėmesį pernai vykusiems Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų renginiams Lietuvoje, kurie, nepaisant COVID-19 pandemijos sukeltų iššūkių, leido giliau pristatyti turtingą Lietuvos žydų istoriją.

„Izraelis Lietuvai yra prioritetinis partneris, su kuriuo mus sieja turtinga istorija ir žmonių ryšiai. Minėdami mūsų diplomatinių santykių 29 –ąsias metines, turime prisiminti, kad Lietuvos žydai nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų yra neatskiriama mūsų visuomenės dalis, reikšmingai prisidėjusi prie Lietuvos valstybingumo, istorijos, kultūros ir mokslo raidos. Matome dideles mūsų šalių bendradarbiavimo galimybes ateityje“, - pažymėjo ministras G. Landsbergis.

Užbaigiant Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, Izraelio ir Lietuvos žiniasklaidoje išplatintas bendras užsienio reikalų ministrų laiškas https://bit.ly/3bs01Jn.

Ministrai taip pat aptarė abiejų šalių padėtį ir priemones kovojant su COVID-19 pandemija ir sutarė toliau stiprinti valstybių bendradarbiavimą įvairiose srityse.

Lietuvos ir Izraelio santykiai užmegzti 1992 metų sausio 8 dieną. Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad praėjusiais metais sukako iškiliausio litvakų kultūros atstovo Vilniaus Gaono 300-osios gimimo metinės, 2020 metus buvo  paskelbęs Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Šioms progoms paminėti įvyko dešimtys renginių Lietuvoje ir užsienyje.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_4498.jpg

Kovo 16 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Izraelio ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai eksporto ir investicijų skatinimo klausimai bei tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo galimybės.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Izraelio užsienio reikalų ministru Gabi Ashkenazi. Tai - pirmas ministrų pokalbis G. Aškenazi paskyrus užsienio reikalų ministru. 

Dvišaliai santykiai »