Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Makedonijos institucijos kartu sieks gerinti Makedonijos švietimo sistemos kokybę

Sukurta 2016.01.14 / Atnaujinta 2016.01.14 14:46
  Lietuvos ir Makedonijos institucijos kartu sieks gerinti Makedonijos švietimo sistemos kokybę

  Lietuvos institucijos laimėjo atranką ir įgyvendins Europos Sąjungos trumpalaikį Dvynių projektą Makedonijoje „Švietimo sistemos kokybės užtikrinimas ir kontrolės kokybės gerinimas“.

  Atrankoje taip pat dalyvavo Lenkijos ir Prancūzijos parengti projektiniai pasiūlymai.

  Lietuvos Švietimo aprūpinimo centro (ŠAC), Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros (NMVA) ir Ugdymo plėtotės centro (UPC) ekspertai padės makedonams perimti gerąją Lietuvos patirtį mokyklų direktorių rengimo ir tobulinimo klausimais. Projekto administracinį ir finansinį valdymą užtikrins Europos socialinio fondo agentūra (ESFA). Projektui įgyvendinti skiriama 250 tūkst. eurų, projekto trukmė – 6 mėnesiai.

  Tai jau penktas Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Makedonijoje, kur Lietuvos institucijos jau dalijosi patirtimi ES fondų administravimo bei apsaugos nuo grobstymo klausimais, rėmė Makedonijos pastangas vystyti darbo rinką ir gerinti žmogiškųjų išteklių valdymą.

  Europos Komisijos finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina paramą gaunančių šalių administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 60 Dvynių projektų atrankų už 48,8 milijono eurų. Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių. 2015 m. Lietuva laimėjo 12 ES Dvynių projektų: penkis Kroatijoje, tris Ukrainoje, du Makedonijoje ir po vieną Gruzijoje bei Turkijoje.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Dvynių projektas JOR_1.jpg

  Balandžio 15 dieną Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius Jordanijos sostinėje Amane dalyvavo Jordanijai skirto Europos Sąjungos (ES) Dvynių projekto „Jordanijos viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ baigiamojoje konferencijoje.

  Atstovybių naujienos »
  40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

  Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  sutartis1.jpg

  Sausio 28-29 dienomis Makedonijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikimuose su aukščiausiais Makedonijos valdžios pareigūnais aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Vakarų Balkanų regione, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Makedonijos sostinėje Skopjėje.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata