Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai vyksta į Ukrainą

Sukurta 2017.06.12 / Atnaujinta 2017.06.12 16:24

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallstrom birželio 14–15 dienomis lankysis Ukrainoje, Odesoje ir Kijeve.

Odesoje birželio 14 d. numatytas Lietuvos dienų atidarymas, ministrų susitikimai su Odesos studentais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, Odesoje gydomais sužeistais Ukrainos kariais, Odesos srities pareigūnais.

Birželio 15 d. Kijeve ministrai planuoja dalyvauti Švedijos ir Ukrainos verslo forumo atidaryme, susitikti su Ukrainos valdžios atstovais.

Susitikimuose daugiausiai dėmesio ketinama skirti regioniniam bendradarbiavimui, paramos Ukrainai projektams, artėjančiam ES ir Ukrainos vadovų, Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimams aptarti.

L. Linkevičius ir M. Wallstrom pasveikins Ukrainos piliečius su įsigaliojusiu beviziu režimu į Šengeno erdvės valstybes.

Vizito į Ukrainą išvakarėse Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą straipsnį „Daugiau Europos Ukrainoje ir daugiau Ukrainos Europoje“. Straipsnį galima rasti čia (ukrainiečių kalba) ir čia (rusų kalba).

Tai jau antras Lietuvos ir Švedijos ministrų bendras vizitas į Ukrainą. 2015 m. vykusio bendro Lietuvos ir Švedijos diplomatijos vadovų apsilankymo Ukrainoje metu pasirašytas dvišalis memorandumas dėl paramos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje teikimo, pagal kurį jau antrus metus iš eilės Lietuva ir Švedija finansuoja bendrus vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus pagalbos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje ir jų mokiniams teikimui.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_5494.jpg

Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

Daugiašaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

Daugiašaliai santykiai »
20181001_144647.jpg

Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

Daugiašaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 22 dieną susitiko su Ukrainos graikų katalikų bažnyčios vadovu Sviatoslav Ševčiuk, kuris dalyvauja Lietuvoje vykstančio Popiežiaus Pranciškaus vizito renginiuose.

Užsienio reikalų ministro veikla »
svedija1.jpg

Rugsėjo 13 dieną Stokholme įvyko Lietuvos, Estijos ir Latvijos ambasadų Švedijoje kartu su partneriais iš Švedijos organizuota konferencija, skirta Baltijos jūros regiono tvarumo, inovacijų ir jaunimo klausimams. Renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Estijos bei Latvijos valstybingumo šimtmečiui paminėti.

Dvišaliai santykiai »

Bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju ir siekiant Ukrainoje sudaryti palankesnes sąlygas kreiptis dėl nacionalinių (D) vizų išdavimo, nuo 2018 metų rugsėjo 3 dienos Ukrainos piliečiai ir joje gyvenantys užsieniečiai galės kreiptis dėl nacionalinių vizų išdavimo į Vizų centrus.

Konsulinės naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata