Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai vyksta į Ukrainą

Sukurta 2017.06.12 / Atnaujinta 2017.06.12 16:24

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallstrom birželio 14–15 dienomis lankysis Ukrainoje, Odesoje ir Kijeve.

Odesoje birželio 14 d. numatytas Lietuvos dienų atidarymas, ministrų susitikimai su Odesos studentais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, Odesoje gydomais sužeistais Ukrainos kariais, Odesos srities pareigūnais.

Birželio 15 d. Kijeve ministrai planuoja dalyvauti Švedijos ir Ukrainos verslo forumo atidaryme, susitikti su Ukrainos valdžios atstovais.

Susitikimuose daugiausiai dėmesio ketinama skirti regioniniam bendradarbiavimui, paramos Ukrainai projektams, artėjančiam ES ir Ukrainos vadovų, Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimams aptarti.

L. Linkevičius ir M. Wallstrom pasveikins Ukrainos piliečius su įsigaliojusiu beviziu režimu į Šengeno erdvės valstybes.

Vizito į Ukrainą išvakarėse Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą straipsnį „Daugiau Europos Ukrainoje ir daugiau Ukrainos Europoje“. Straipsnį galima rasti čia (ukrainiečių kalba) ir čia (rusų kalba).

Tai jau antras Lietuvos ir Švedijos ministrų bendras vizitas į Ukrainą. 2015 m. vykusio bendro Lietuvos ir Švedijos diplomatijos vadovų apsilankymo Ukrainoje metu pasirašytas dvišalis memorandumas dėl paramos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje teikimo, pagal kurį jau antrus metus iš eilės Lietuva ir Švedija finansuoja bendrus vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus pagalbos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje ir jų mokiniams teikimui.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Sausio 14-16 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais vyksta solidarumo vizito į Ukrainą. Šį vizitą inicijavo ir organizavo Lietuva, siekdama priminti tarptautinei bendruomenei Rusijos veiksmų Azovo jūroje poveikį Ukrainos Mariupolio ir Berdiansko regionams.

Dvišaliai santykiai »
Ukrainos vaikai.JPG

Sausio 10 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, atvykusiu į tradicinį saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“.

Dvišaliai santykiai »

Ministras Linas Linkevičius sausio 10 dieną Vilniuje susitiks su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, atvykstančiu į tradicinį saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“.

Dvišaliai santykiai »

Gruodžio 27 dieną Kijeve vyko nevyriausybinės užsienio politikos tarybos „Ukrainska Prizma“ surengto tyrimo apie 2018 metų Ukrainos užsienio politikos rezultatus pristatymas ir diskusija.

Dvišaliai santykiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai, kurie bus pervesti Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui (UNHCR). Šiais veiksmais toliau prisidedama prie JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) paskelbto humanitarinės pagalbos Ukrainai plano, kuris 2018 metais siekia 187 mln. JAV dolerių, tačiau šiuo metu įgyvendintas vos 38 proc.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
1.JPG

Gruodžio 12 dieną, pažymint Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 27-ąsias metines, Užsienio reikalų ministerijoje ministras Linas Linkevičius atidarė rytų Ukrainos vaikų piešinių ir plakatų parodą, skirtą Lietuvos valstybingumo 100-mečiui pažymėti. Renginio metu taip pat pristatyti du nauji leidiniai apie Lietuvos ir Ukrainos istoriją.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata