Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai vyksta į Ukrainą

Sukurta 2017.06.12 / Atnaujinta 2017.06.12 16:24

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallstrom birželio 14–15 dienomis lankysis Ukrainoje, Odesoje ir Kijeve.

Odesoje birželio 14 d. numatytas Lietuvos dienų atidarymas, ministrų susitikimai su Odesos studentais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, Odesoje gydomais sužeistais Ukrainos kariais, Odesos srities pareigūnais.

Birželio 15 d. Kijeve ministrai planuoja dalyvauti Švedijos ir Ukrainos verslo forumo atidaryme, susitikti su Ukrainos valdžios atstovais.

Susitikimuose daugiausiai dėmesio ketinama skirti regioniniam bendradarbiavimui, paramos Ukrainai projektams, artėjančiam ES ir Ukrainos vadovų, Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimams aptarti.

L. Linkevičius ir M. Wallstrom pasveikins Ukrainos piliečius su įsigaliojusiu beviziu režimu į Šengeno erdvės valstybes.

Vizito į Ukrainą išvakarėse Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą straipsnį „Daugiau Europos Ukrainoje ir daugiau Ukrainos Europoje“. Straipsnį galima rasti čia (ukrainiečių kalba) ir čia (rusų kalba).

Tai jau antras Lietuvos ir Švedijos ministrų bendras vizitas į Ukrainą. 2015 m. vykusio bendro Lietuvos ir Švedijos diplomatijos vadovų apsilankymo Ukrainoje metu pasirašytas dvišalis memorandumas dėl paramos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje teikimo, pagal kurį jau antrus metus iš eilės Lietuva ir Švedija finansuoja bendrus vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus pagalbos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje ir jų mokiniams teikimui.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus-9502.JPG

Liepos 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir viceministras Darius Skusevičius Vilniuje su Ukrainos žmogaus teisių komisare Liudmila Denisova aptarė Rusijoje neteisėtai kalinamų Ukrainos piliečių žmogaus teisių pažeidimus ir galimybes aktyviau kelti šį klausimą tarptautinėse organizacijose.

Dvišaliai santykiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija humanitarinei pagalbai Ukrainai skyrė 50 tūkst. eurų. Jie bus pervesti Jungtinių Tautų (JT) migracijos agentūrai - Tarptautinei migracijos organizacijai.
Šiais veiksmais toliau prisidedama prie JT humanitarių reikalų koordinavimo biuro paskelbto humanitarinės pagalbos Ukrainai plano įgyvendinimo. Pagal šį planą 2018 metais siekiama skirti 187 mln. JAV dolerių.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Birželio 27 dieną Kopenhagoje vyko tarptautinė konferencija apie reformas Ukrainoje, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Ukrainos Vyriausybės ir tarptautinių organizacijų nariai bei kitų valstybių užsienio reikalų ministrai.

Daugiašaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 25 dieną Liuksemburge dalyvaudamas Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje informavo kolegas apie ką tik įvykusį savo vizitą į Ukrainą, kur susitiko su aukščiausiais Ukrainos pareigūnais, opozicijos atstovais, totorių bendruomenės nariais.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-8311s.jpg

Birželio 22-23 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Ukrainos Luhansko srityje, kur susitiko su srities valstybinės karinės-civilinės administracijos vadovu Jurijumi Harbuz (Jurij Harbuz), verslo bendruomene, Ukrainos kariais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO), teikiančiomis pagalbą nuo karo nukentėjusiems žmonėms.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
tomas_razmus-4925.jpg

Kijevo Šv. Sofijos nacionaliniame muziejuje birželio 21 dieną Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavlo Klimkinas atidarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą renginį.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata