Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos konsulas Seinuose aplankė lietuviškas ugdymo įstaigas

Sukurta 2020.12.23 / Atnaujinta 2020.12.23 13:53
    Lietuvos konsulas Seinuose aplankė lietuviškas ugdymo įstaigas

    Gruodžio 23 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas šventų Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarėse aplankė lituanistiniuose darželiuose ir mokyklose.

    Ambasadorius pasveikino įstaigų vadovus, pedagogus ir vaikus su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, palinkėdamas išlaikyti savo tautinę tapatybę, kalbą ir puoselėti savo krašto tradicijas. ,,Šiandien mus apjungia ,,Globalios Lietuvos“ idėja. Puoselėkime šį vienybės jausmą, būkime artimi ir reikalingi vieni kitiems. Saugokime ir plėtokime tai, ką kartu esate sukūrę. Be jūsų atkaklumo, nuoseklumo ir mūsų visų bendradarbiavimo šiame krašte nebūtų sukurta nuosekli lietuviško švietimo sistema“ – sakė R. Motuzas.

    Ambasadorius taip pat vaikų darželiams ir mokykloms padovanojo tautinės atributikos, lietuviškų knygų, albumų ir pasakų bei dainelių įrašų. Mažiausiems buvo įteiktos tradicinės lietuviškos kalėdinės dovanėlės.

    Ambasadorius apsilankė visose Punsko krašte esančiose ugdymo įstaigose, kuriose ugdymas vyksta lietuvių kalba - šiais metais atidarytame Suvalkų vaikų darželyje, Seinų ,,Žiburio“ mokyklos ir Punsko vaikų ikimokyklinėse įstaigose, Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjuje, Punsko Dariaus ir Girėno bei Vidugirių pagrindinėse mokyklose lietuvių mokomąja kalba.