Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos policija įgyvendins jau ketvirtą ES Dvynių projektą Kroatijoje

Sukurta 2016.09.02 / Atnaujinta 2016.09.02 12:11
  Lietuvos policija įgyvendins jau ketvirtą ES Dvynių projektą Kroatijoje

  Lietuva laimėjo atranką ir įgyvendins trumpalaikį Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Kroatijoje „Nacionalinės policijos tarnybos administracinių ir operacinių pajėgumų stiprinimas kovojant su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu“.

  Projektą įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Policijos departamento Imuniteto valdybos, Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos ekspertais. Projektą padės administruoti Centrinė projektų valdymo agentūra. 

  Lietuvos ir Kroatijos policija per ES Dvynių programą bendradarbiaus jau ketvirtame projekte. 2015 metais Kroatijoje kartu pradėta dirbti su Šengeno informacine sistema, o 2016 metų pradžioje lietuviams patikėta toliau gerinti Kroatijos policijos pasirengimą narystei Šengeno erdvėje. Kitas šiemet prasidėjęs projektas yra skirtas sklandžiam Kroatijos įsitraukimui į tarpvalstybinę automatinio apsikeitimo kriminalistinių tyrimų duomenimis sistemą. Šio, ketvirtojo, policijos projekto tikslas – padidinti Kroatijos policijos veiklos efektyvumą kovoje su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu. Įgyvendindami projektą Lietuvos ekspertai aštuonis mėnesius padės Kroatijos policijai tobulinti vidaus administravimo ir veiklos procedūras nacionaliniu ir regioniniu lygiu. Taip pat pagal parengtas mokymo programas bus apmokyti Kroatijos pareigūnai ir būsimi instruktoriai. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria daugiau kaip 0,2 mln. eurų. 

  Tai ketvirta šiemet Lietuvos laimėta ES Dvynių projektų atranka Kroatijoje. Iš viso Lietuvos institucijoms Kroatijoje jau patikėta įgyvendinti 17 ES Dvynių programos projektų, visų jų finansinį-administracinį valdymą užtikrina Centrinė projektų valdymo agentūra.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, padeda šalims paramos gavėjoms įgyvendinti reformas. Nuo 2004 m. Lietuva dalyvavo 72-uose šios programos projektuose už daugiau kaip 60 milijonų eurų.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »