Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos stendas pristatytas Airijos turizmo parodoje

Sukurta 2020.01.28 / Atnaujinta 2020.01.28 16:49
   Lietuvos stendas pristatytas Airijos turizmo parodoje
   Lietuvos stendas pristatytas Airijos turizmo parodoje

   Sausio 24-26 dienomis Lietuva jau šeštą kartą buvo pristatyta didžiausioje Airijos turizmo parodoje „The Holiday World Show Dublin“. 

   Airių turistus, kurie vis  dažniau renkasi keliones į kontinentinę Europą,  Lietuva domina kaip nauja kultūrinio pažinimo, ekologinio  keliavimo  ir įdomių pramogų  kryptis. Parodos, kurioje per 3 dienas apsilankė apie 40 tūkst. žmonių, lankytojai Lietuvos stende domėjosi savaitgalio turizmo ir aktyvaus poilsio galimybėmis, susipažino su  individualaus keliavimo dviračiais, motociklais, pėsčiomis maršrutais. Lankytojams taip pat buvo pristatyti teminiai maršrutai, supažindinantys su istorija, piligrimystės objektais bei  festivaliais. Stendą gausiai lankė ne tik airiai, bet ir ilgus metus gyvenantys Airijoje tautiečiai ir kaimynai latviai. 

   Pastaraisiais metais turistų skaičius iš Airijos ženkliai didėja. 2018 m. turistų iš Airijos skaičius išaugo 41 proc.,  o per pirmus tris 2019 metų ketvirčius – daugiau kaip 30 proc. 

   Lietuvos stendą įrengė Lietuvos ambasada Airijoje remiant Užsienio reikalų ministerijai, įmonei   „The Travel Addicts Club“ bei Klaipėdos ir Šiaulių turizmo ir informacijos centrams.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Kovo 1 dieną Dubline vyko trečiasis Airijos lituanistinių mokyklų  konkursas, skirtas artėjančiam Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečiui.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   3.jpg

   Vasario 17 dieną Lietuvos ambasada Airijoje, žydų bendruomenė „The Jewish Representative Council of Ireland” ir Airijos lietuvių bendruomenė istorinėje Dublino mero rezidencijoje „Mansion House" surengė tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_20200203_182120 (002).jpg

   Vasario 3 dieną Dublino universitete (Airijoje) buvo oficialiai atidaryta paroda „Lietuvos ir Airijos žydų istorija”, skirta Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje vyko kasmetinis padėkos Airijos lietuviams vakaras, kurio metu buvo pagerbti tautiečiai, aktyviai puoselėjantys lietuvybę, ryšius su Lietuva bei bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   Ambasadoriai.jpg

   Siekdami plėsti ryšius su svetur išvykusiais tautiečiais, įvairūs Lietuvos miestai dalyvauja „Globalių regionų programoje“, kurios tikslas – aktyviausius kraštiečius įvairiose šalyse skirti miestų ambasadoriais. Šiuo tikslu Lietuvos ambasada Airijoje įkūrė „Ambasadorių Airijoje klubą“. Tai - pirmoji ir kol kas vienintelė tokio pobūdžio organizacija išeivijoje.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   2019-11-18.jpg

   Lapkričio 17 dieną, stiprindama  Lietuvos matomumą Airijoje ir parodydama čia gyvenančių lietuvių verslumą bei kūrybiškumą, Lietuvos ambasada Airijoje Dublino tarptautinėje labdaros mugėje pristatė lietuviškus produktus, rankdarbius ir tautinę kultūrą. 

   Atstovybių naujienos »