Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos Valstybės atkūrimo minėjimas Maskvoje pritraukė didelį būrį Lietuvos draugų

Sukurta 2019.02.14 / Atnaujinta 2019.02.14 15:38
   Lietuvos Valstybės atkūrimo minėjimas Maskvoje pritraukė didelį būrį Lietuvos draugų
   Lietuvos Valstybės atkūrimo minėjimas Maskvoje pritraukė didelį būrį Lietuvos draugų

   Vasario 13 dieną valstybiniame A. Puškino muziejuje Maskvoje iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 101-osios metinės. Į Lietuvos ambasados Rusijoje surengtą minėjimą susirinko Rusijos valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovai, užsienio šalių ambasadoriai ir diplomatai, kultūros, žiniasklaidos, visuomenės veikėjai, lietuvių bendruomenės nariai ir Lietuvos bičiuliai.

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas, kreipdamasis į gausų svečių būrį, akcentavo tarp Lietuvos ir Rusijos menininkų susiklosčiusius kultūrinius saitus. Ambasadorius atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad šiuo metu net trys lietuvių režisieriai – Rimas Tuminas, Mindaugas Karbauskis ir Kama Ginkas – yra populiariausių Maskvos teatrų vadovai ir režisieriai, o vienam iš žymiausių Lietuvos kamerinių orkestrų Vilniuje jau daugiau kaip 10 metų vadovauja Maskvoje gimęs menininkas Sergejus Krylovas.

   „Toks glaudus kultūrinis bendradarbiavimas ne tik padeda geriau pažinti abiejų valstybių istorinį ir kultūrinį palikimą, bet ir plečia kontaktus tarp žmonių, kurių stiprinimas ir išsaugojimas ypač svarbus yra šiandien, kai Lietuvos ir Rusijos santykiai nėra patys geriausi“, – savo kalboje pabrėžė R. Motuzas.

   Iškilmingo minėjimo vykusio priėmimo metu svečiai turėjo galimybę susipažinti ir su Lietuvos kulinariniu paveldu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Kimmo Räisänen nuotr..jpg

   Gegužės 16-17 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

   Daugiašaliai santykiai »
   2019-05-15 20.08.41.jpg

   Gegužės 14 dieną Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institute prasidėjo konferencija „Teritorija BALTO-SLAVICA per kalbų ir literatūrų prizmę“, skirta Slavistikos instituto Baltistinių ir slavistinių tyrimų centro dešimties metų sukakčiai ir vieno iš Centro steigėjų, akademiko Viačeslavo Ivanovo (1929–2017) devyniasdešimties metų jubiliejui.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_4247.JPG

   Gegužės 8 dieną Lietuvos atstovybių Maskvoje, Sankt Peterburge ir Kaliningrade darbuotojai pagerbė Antrojo pasaulinio karo aukų atminimą.

   Atstovybių naujienos »

   Į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją gegužės 7 dieną iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas protestas dėl Rusijos ambasados JAV viešai paskelbto ir tikrovės neatitinkančio pareiškimo apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą po to, kai jo garbei Čikagos priemiestyje buvo atidengtas paminklas.

   Ministerijos naujienos »
   20190426_201805.jpg

   Balandžio 26 dieną Maskvoje, Valstybinės Tretjakovo galerijos kino salėje, atidaryta du mėnesius truksianti lietuviško kino programa „Trumpa Lietuvos kino istorija“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_20190425_095410_resized_20190425_104837829 (003).jpg

   Balandžio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje atidaryta tarptautinė konferencija, skirta pasidalinti ekspertine patirtimi, siekiant sukurti išankstinio įspėjimo sistemą kovai su hibridinėmis grėsmėmis.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Naujienlaiškio prenumerata