Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Londone vyko metinis Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių atstovų susitikimas

Sukurta 2020.11.30 / Atnaujinta 2020.11.30 15:08
   image00024.jpeg Londone vyko metinis Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių atstovų susitikimas
   Londone vyko metinis Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių atstovų susitikimas

   Lapkričio 28 dieną vyko virtualus metinis Jungtinės Karalystės (JK) bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimas, kurį devintą kartą organizavo Lietuvos ambasada JK.

   Sveikindamas susitikimo dalyvius Lietuvos ambasadorius JK Renatas Norkus padėkojo lietuvių bendruomenėms už jų nenuilstamą pagalbą  pandemijos laikotarpiu, pasidžiaugė kiekvienais metais vis labiau matoma įvairialype jų veikla ir stiprėjančiais ryšiais su Lietuva.

   Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Egidijus Meilūnas padėkojo lietuviams JK už jų veiklą, aktyvų Lietuvos garsinimą ir dvišalį bendradarbiavimą, džiaugėsi geranoriškumu renkant paramą Lietuvos medikams ir labdarą įvairioms Lietuvos organizacijoms. „Jūs esate labai stipri jėga, kurios reikia Lietuvai. Linkiu, kad ir toliau išliktumėte tokie aktyvūs“,- teigėė ambasadorius E. Meilūnas.

   Renginio dalyviai diskutavo apie lietuviškos tapatybės puoselėjimo ir ugdymo problemas, pateikė pasiūlymų, kaip stiprinti bendruomenių tarpusavio bendradarbiavimą, plėsti ryšius su Lietuva ir prisidėti prie gerovės Lietuvoje kūrimo. Bendruomenių atstovai savo pranešimuose apžvelgė 2020 metais nuveiktus darbus ir pasidžiaugė pasiekimais, dalinosi bendradarbiavimo su vietos savivalda ir kitomis bendruomenėmis patirtimi.

   Didžiausia bendruomenių veiklos sėkme buvo įvardinti 2020 metais vykę Seimo rinkimai - net ir sunkiu pandemijos metu balsavo daugiau nei 14 tūkst.  Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių. Lietuvių bendruomenės nuveikė didelį darbą ne tik skleisdamos informaciją socialinėse medijose, bet ir aktyviai dalyvaudamos Seimo rinkimų komisijos darbe. 

   Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių, čia veikia daugiau nei 60 skirtingų lietuviškų organizacijų, bendruomenių, draugijų, asociacijų ir klubų. Šiemet dalyvauti susitikime užsiregistravę dalyviai atstovauja 38 lietuvių organizacijas: įvairių JK miestų ir vietovių bendruomenes, profesionalų klubus, universitetų studentų bendrijas, religines ir sporto asociacijas. Lietuvos ambasada Londone metinius bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimus organizuoja nuo 2012 metų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   .

   Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   17(1).png

   Balandžio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu susitiko su užsienio lietuvių bendruomenių, lituanistinių mokyklų, fondų, žiniasklaidos, kitų diasporos organizacijų atstovais. Susitikime dalyvavo 87-ių organizacijų atstovai iš 36 šalių.

   Užsienio lietuviai »
   IMG-20210405-WA0000.jpg

   Balandžio 4 dieną Turkijos lietuvių bendruomenė Alanijoje paminėjo Šv. Velykas. Šventėje dalyvavo iš Alanijos, Antalijos, Stambulo ir kitų šalies regionų atvykę lietuviai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Kovo 12 dieną pirmą kartą organizuotame Lituanistinio ugdymo forume politikai, akademikai, lituanistinio ugdymo praktikai, diasporos organizacijų atstovai nagrinėja lituanistinio ugdymo užsienyje problemas, lituanistinių mokyklų vaidmenį ir jų stiprinimo būdus, nuotolinio ugdymo iššūkius ir galimybes. Daug dėmesio skirta ir tėvų vaidmeniui bei mišrių šeimų vaikų daugybinės tapatybės bei lietuvių kalbos mokymo ypatumams.

   Užsienio lietuviai »

   Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Taline (Estijoje), kur dalyvaus trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime.

   Daugiašaliai santykiai »
   20210129_091706.jpg

   Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

   Atstovybių naujienos »