Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Maskvoje atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.22 14:02
  Maskvoje atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda

  Populiarioje nevalstybinėje Maskvos galerijoje „Triumf“ vasario 20 dieną atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda „Extention.LT: paraleliniai pasakojimai“. Parodą galerija rengė kartu su ambasada Maskvoje ir Lietuvos nacionaline dailės galerija.

  „Labai prasminga, kad įvairaus amžiaus mūsų menininkai tokia svarbia tema ieško dialogo su Rusijos visuomene“, – sakė Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas. Ambasadorius padėkojo galerijai, kad savo jubilietiję, 10-ąją, parodą skyrė Lietuvai ir atkreipė dėmesį, jog skirtingą ir savitą dvylikos menininkų kūrybą vienija istorija ir aktuali istorinės atminties tema.

  Parodoje  pristatyta daugelyje pasaulio valstybių pripažintų menininkų darbai. Pavyzdžiui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir premijos laureatas Žilvinas Kempinas jau daugiau nei dvidešimt metų gyvena ir kuria Niujorke.

  Dieną prieš šios parodos atidarymą, šiuolaikinio meno muziejuje „Garaž“ Lietuvos meną viešoje paskaitoje pristatė Vilniaus Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Kimmo Räisänen nuotr..jpg

  Gegužės 16-17 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

  Daugiašaliai santykiai »
  2019-05-15 20.08.41.jpg

  Gegužės 14 dieną Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institute prasidėjo konferencija „Teritorija BALTO-SLAVICA per kalbų ir literatūrų prizmę“, skirta Slavistikos instituto Baltistinių ir slavistinių tyrimų centro dešimties metų sukakčiai ir vieno iš Centro steigėjų, akademiko Viačeslavo Ivanovo (1929–2017) devyniasdešimties metų jubiliejui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_4247.JPG

  Gegužės 8 dieną Lietuvos atstovybių Maskvoje, Sankt Peterburge ir Kaliningrade darbuotojai pagerbė Antrojo pasaulinio karo aukų atminimą.

  Atstovybių naujienos »

  Į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją gegužės 7 dieną iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas protestas dėl Rusijos ambasados JAV viešai paskelbto ir tikrovės neatitinkančio pareiškimo apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą po to, kai jo garbei Čikagos priemiestyje buvo atidengtas paminklas.

  Ministerijos naujienos »
  20190426_201805.jpg

  Balandžio 26 dieną Maskvoje, Valstybinės Tretjakovo galerijos kino salėje, atidaryta du mėnesius truksianti lietuviško kino programa „Trumpa Lietuvos kino istorija“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20190425_095410_resized_20190425_104837829 (003).jpg

  Balandžio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje atidaryta tarptautinė konferencija, skirta pasidalinti ekspertine patirtimi, siekiant sukurti išankstinio įspėjimo sistemą kovai su hibridinėmis grėsmėmis.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »

  Naujienlaiškio prenumerata