Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras dalyvavo Šiaurės ir Baltijos Aštuonetuko šalių susitikime Osle

Sukurta 2017.08.25 / Atnaujinta 2017.08.28 08:11
  Ministras dalyvavo Šiaurės ir Baltijos Aštuonetuko šalių susitikime Osle

  Rugpjūčio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Osle, Norvegijoje, kur dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: santykiai su Rusija bei situacija Ukrainoje, Rytų partnerystė  ir transatlantinis bendradarbiavimas, ES ateitis.

  Ministrai svarstė, kaip  Šiaurės ir Baltijos šalys rems Rytų partnerystės politiką bei šalių siekius integruotis į Europos bendriją.  „Rytų partnerystė turi išlikti mūsų dėmesio centre, turime tvirtai motyvuoti  šalis, pasirinkusias europinę integraciją“, - akcentavo ministras L. Linkevičius. Šalys taip pat akcentavo sankcijų Rusijai ir transatlantinių ryšių svarbą, pasidalino nuomonėmis dėl Europos Sąjungos ateities.

  „Šiandienos iššūkiai reikalauja iš mūsų suderintos bendros politikos ir koordinuotų veiksmų. Bendradarbiavimas gynybos, saugumo, energetikos, žmogaus teisių srityse yra gyvybiškai svarbus. Ypač svarbu dirbti skatinant transatlantinį bendradarbiavimą saugumo, energetikos, kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos srityse“, - teigė L. Linkevičius.

  Lietuva, kuri kandidatuoja į  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą (2022-2024 m),  prisijungė prie bendros NB8 šalių deklaracijos žmogaus teisių srityje „Moterų teisės, taika ir saugumas“. NB8 ministrai taip pat išplatino bendrą pareiškimą dėl terorizmo ir ekstremizmo prevencijos.

  Kasmet vykstančiuose NB8 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimuose šalys koordinuoja savo veiksmus sprendžiant bendrus iššūkius. 2017 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Norvegija, o per metus įvyksta daugiau nei 50 aukšto lygio politikų, parlamentarų ir įvairių sričių ekspertų susitikimų. Lietuva koordinuos NB8 darbotvarkę 2022 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20181214 skaisgiryte e-pine family foto res.jpg

  Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, Lietuvos atstovai dalyvavo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl., e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »
  45579052042_ca2fb7d6a6_k.jpg

  Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Osle, Norvegijoje, vykusiame „Šiaurės ateities forume“, kuriame su Šiaurės ir Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės ministrais pirmininkais aptarė santykius su Rusija, saugumo situaciją ir bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Daugiašaliai santykiai »

  Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Osle, kur dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių aštuntuko (NB8) ir Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų susitikime, vadinamajame „Šiaurės ateities forume“ (Northern Future Forum).

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_20180619_130745s.jpg

  Birželio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Stokholme (Švedija) susitiko su Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrais.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »

  Ministras Linas Linkevičius birželio 19 dieną dalyvaus Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris tradiciškai vyksta kiekvienais metais ir yra skirtas aptarti aktualius regionų  bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_2565.JPG

  Gegužės 15-16 dienomis Švedijos sostinėje įvyko metinis Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Šiaurės ir Baltijos valstybėse, susitikimas.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata