Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis pirmajame susitikime su Europos Parlamento nariais: ES turi stiprinti Rytų Partnerystę

Sukurta 2021.03.05 / Atnaujinta 2021.03.05 14:50
   Ministras G. Landsbergis pirmajame susitikime su Europos Parlamento nariais: ES turi stiprinti Rytų Partnerystę
   Ministras G. Landsbergis pirmajame susitikime su Europos Parlamento nariais: ES turi stiprinti Rytų Partnerystę
   Ministras G. Landsbergis pirmajame susitikime su Europos Parlamento nariais: ES turi stiprinti Rytų Partnerystę

   Kovo 5 dieną įvyko pirmasis nuotolinis užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimas su Europos Parlamento (EP) nariais Petru Auštrevičiumi, Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku, Broniu Rope ir Valdemaru Tomaševskiu.

   Susitikimo metu aptarti Lietuvai aktualūs užsienio politikos klausimai, daugiausiai dėmesio skiriant Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės politikai bei europinei Rytų partnerystės šalių perspektyvai. Ministras G. Landsbergis pasidalijo informacija iš savo pastarųjų vizitų į Ukrainą ir Moldovą. Pasak ministro, vienas didžiausių šių valstybių šiandienos rūpesčių – COVID-19 vakcinų įsigijimas. „Lietuva siekia, kad greitai pradėtų veikti ES dalijimosi vakcina mechanizmas, nusistovėtų vakcinų tiekimas ir sulauktume, kol ES turės pakankamą kiekį vakcinos ir galės ja dalintis su Rytų partnerystės šalimis“.

   Ministras padėkojo už aktyvų EP narių įsitraukimą į ES Rytų partnerystės politikos formavimą. Rytų partnerystė buvo ir išlieka vienu iš Lietuvos užsienio politikos prioritetų. Artėjant 2021 metų Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, EP galėtų išlaikyti nuolatinį dėmesį šioms šalims.

   „Kviečiame palaikyti ir viešinti Lietuvos poziciją dėl Rytų partnerystės ateities: siekiame, kad ji vėl taptų strateginiu ES prioritetu, o ne technokratinio bendradarbiavimo instrumentu. Remiame asocijuotų partnerių europinius siekius. Svarbu tęsti reformų procesą, ypač susijusį su ES-Ukrainos Asociacijos susitarimo įgyvendinimu,“- sakė ministras G. Landsbergis.

   Diskutuojant apie nerimą keliančius įvykius Sakartvele, ministras kvietė išnaudoti bendraminčių šalių ir EP kontaktus su Sakartvelu, raginant visas politines jėgas siekti plataus konsensuso, kad būtų stabilizuota padėtis ir šalis grįžtų prie reformų, kurios reikalingos Sakartvelui siekiant ambicingų tikslų – narystės ES ir NATO.

   Susitikime daug dėmesio skirta ir kaimyninei Baltarusijai. Pabrėžta, jog svarbu ir toliau išlaikyti Baltarusiją ir Astravo atominės elektrinės tematiką Europos Parlamento darbotvarkėje.

   Ministras padėkojo EP nariams už priimtą principingą deklaraciją Rusijos atžvilgiu ir sankcijas keturiems Rusijos pareigūnams bei „Nord Stream2“ dujotiekio užbaigimo sustabdymą. „Esu pasiūlęs Briuselyje stabdyti dujotiekio veikimą iki rudenį šioje šalyje vyksiančių rinkimų, tokiu būdu siekiant suteikti Rusijai galimybę organizuoti rinkimus, dalyvaujant opozicijai,“ – kalbėjo ministras G. Landsbergis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

   Daugiašaliai santykiai »
   Ambasadorius 6.png

   Lapkričio 26 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje kartu su Graikijos užsienio ir europinės politikos fondu ELIAMEP bei Lenkijos, Švedijos, Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos ambasadomis surengė vaizdo konferenciją „ES Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2021 metų viršūnių susitikimo?“.

   Atstovybių naujienos »

   Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

   Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius virtualioje diskusijoje su Europos Parlamento (EP) nariais Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku ir Broniu Rope aptarė Lietuvai aktualius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Liepos 8 dieną Europos Parlamentas, nepaisant Lietuvos ir kitų bendraminčių valstybių dėtų intensyvių pastangų pakeisti siūlomo Mobilumo paketo I nuostatas, plenarinėje sesijoje pritarė visiems jį  sudarantiems pasiūlymams.

   Daugiašaliai santykiai »

   Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

   Daugiašaliai santykiai »