Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius lankysis Egipte

Sukurta 2019.01.21 / Atnaujinta 2019.01.21 15:29

Sausio 22-24 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu vyksta į Egipto Arabų Respubliką, kur susitiks su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry ir kitais aukšto rango pareigūnais.

Vizito metu bus aptariamos intensyvesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybės, teisinės bendradarbiavimo bazės stiprinimas, ekonominių santykių plėtra ir potencialas. Taip pat bus pasikeista nuomonėmis dėl bendros politinės ir saugumo padėties Artimųjų Rytų regione.

Lietuvos ir Egipto diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metais. Nuo 2001 metų Kaire veikia vienintelė Artimųjų Rytų regione Lietuvos ambasada. 2016 metais Lietuvos ambasadoriumi Egipto Arabų Respublikoje paskirtas ambasadorius Arvydas Daunoravičius.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
1.jpg

Savaitgalį Lietuvos ambasada Egipte šventė nedidelį jubiliejų – Kairo centre kasmet vykstančioje Europos šalių Kalėdinėje labdaros mugėje dalyvavo jau dešimtą kartą.

Atstovybių naujienos »
20191207_161358_resized (1).jpg

Gruodžio 7 dieną Hurgados (Egiptas) senamiestyje vyko tradicinė lietuvių bendruomenės metų užbaigimo šventė. Miesto lietuviai ir Lietuvos ambasada Egipte organizavo lietuvišką vakarą, kurio metu buvo apibendrinta metų patirtis bei planuojama kitų metų bendruomenės veikla.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_1195.jpg

Spalio 16 dieną Vilniuje ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Susitikimo metu aptartas dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei politinė ir saugumo padėtis Artimųjų Rytų ir Afrikos regionuose. Lietuvos pusė pristatė vertinimą dėl procesų Rytų kaimynystėje.

Dvišaliai santykiai »
1.jpg

Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Egipte prisijungė prie diplomatų Kaire surengtos akcijos, skirtos paminėti Tarptautinei mergaičių dienai.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
20191005_104719.jpg

Spalio 5 dieną Hurgados (Egiptas) lituanistinė mokyklėlė „Jūros arkliukai“ pradėjo naujus mokslo metus. Naująjį sezoną mokyklėlė pasitinka reaguodama į pokyčius didžiausioje lietuvių bendruomenėje Egipte: stengiamasi orientuotis į besikeičiantį vaikų skaičių, jų poreikius pagal amžių bei pritraukti naujus mokytojus iš bendruomenės narių tarpo.

Atstovybių naujienos »
20190925_122324.jpg

Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius susitiko su Egipto Arabų Respublikos parlamentinės Laisvės partijos prezidentu Dr. Prof. Salahu Hasballahu ir partijos vadovybės nariais.

Dvišaliai santykiai »