Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius pasveikino Italiją nacionalinės šventės proga

Sukurta 2020.06.02 / Atnaujinta 2020.06.02 10:50
  Ministras L. Linkevičius pasveikino Italiją nacionalinės šventės proga

  Birželio 2 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministrą Luigi Di Maio ir šios valstybės žmones nacionalinės šventės – Respublikos dienos – proga.

  L. Linkevičius pasidžiaugė, kad Italija pasitinka šią šventę atsigaudama nuo koronaviruso pandemijos. „Esu įsitikinęs, kad ir toliau dirbsime kartu spręsdami europinius ir transatlantinius iššūkius, su kuriais šiandien susiduriame”, – rašoma ministro laiške Italijos kolegai.

  Sveikinimo laiške ministras pabrėžė, kad Lietuvą ir Italiją sieja glaudūs dvišaliai santykiai politinėje, saugumo, gynybos, verslo ir kultūros srityse. Jis taip pat padėkojo Italijai už jos indėlį stiprinant saugumą Lietuvoje ir visame Baltijos regione – Italijos pajėgos šių metų rudenį atvyks į Lietuvą vykdyti NATO oro policijos misiją Šiauliuose.

  Respublikos diena – svarbiausia Italijos nacionalinė šventė. Ji pažymi 1946 metų birželio 2 dieną įvykusį referendumą, kurio metu Italijos piliečiai pasisakė už monarchijos panaikinimą ir tapimą respublika.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos mokslininkai, dėstytojai, ekspertai, kultūros asmenybės ir veikėjai, kurie ketina priimti kvietimus praleisti tam tikrą laikotarpį Italijos universitetuose ar kultūros įstaigose studijų ar mokslinių tyrimų tikslais, per Italijos kultūros institutą Vilniuje gali kreiptis į Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministeriją paramos tiek kultūrinių, tiek mokslinių misijų finansavimui.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC (1008)1.JPG

  Liepos 23 dieną Pietų Italijoje esančiame Apulijos regione Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius aplankė NATO oro policijos misijoje dalyvausiančius italų karius. Tai bus jau ketvirtoji Italijos misija Baltijos valstybėse.

  NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
  IMG_20200422_150615.jpg

  Balandžio 22 dieną iš Lietuvos į Italiją išvyko kovoje su COVID-19 virusu būtina medicinos įranga ir apsaugos priemonės. Tai – humanitarinė pagalba, kurią Lietuvos Respublikos Vyriausybė balandžio 8 dienos nutarimu skyrė savo artimai partnerei Italijai, atsiliepdama į jos prašymą pagelbėti įveikti koronaviruso sukeltą pandemiją, šalyje nusinešusią ypač daug žmonių aukų.

  Dvišaliai santykiai »
  Your paragraph text.png

  Informuojame, kad Lietuvos piliečiai, esantys Italijoje ir norintys grįžti į Lietuvą, raginami nedelsiant susisiekti su „Avia Solutions Group“ atstovais el. paštu [email protected], [email protected] arba mobiliuoju telefonu +37065607100.

  Daugiau informacijos  →

  Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
  93214_8354f7891af1cde50138a4f0d928583f.png

  Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas dėl Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos: sparčiai plintant koronavirusui, rekomenduojame atsisakyti nebūtinų kelionių į šias šalis. Jei vykti yra būtina, rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus.

  Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »