Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore

Sukurta 2020.09.28 / Atnaujinta 2020.09.28 10:56
   Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore
   Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore
   Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore

   Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson.

   Susitikimo su metu buvo pasikeista informacija apie naujausius COVID-19 iššūkius ir šalių tolesnę laikyseną dėl augančio užsikrėtusiųjų skaičiaus. Ministras L. Linkevičius pažymėjo Estijos pastangas Jungtinių Tautų Saugumo taryboje, į kurią Estija buvo išrinkta į nenuolatinės narės poziciją 2020-2021 metams.

   Susitikimo metu ministras pasidalino įžvalgomis apie neseniai įvykusį darbo vizitą Vašingtone. Abejų šalių diplomatai kalbėjo apie naujausius įvykius Baltarusijoje bei apie vieningą Europos Sąjungos laikyseną dėl politinės krizės šioje kaimyninėje valstybėje. Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis apie įsižiebusi karinį konfliktą tarp Armėnijos ir Azerbaidžano.

   Ambasadorė Kai Karelsson pareigose pakeitė nuo 2016 metais Estijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusią Janą Vanaveski.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-20210415-WA0006.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

   Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets lankysis Kijeve. Ministrai vyks vienu lėktuvu iš Vilniaus ketvirtadienį anksti ryte.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Taline (Estijoje), kur dalyvaus trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime.

   Daugiašaliai santykiai »
   Baltijos valstybes11.jpg

   Gruodžio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Latvijos ir Estijos ministrais Edgars Rinkevičs ir Urmas Reinsalu. Ministrai pasveikino naująjį Lietuvos diplomatijos vadovą ir pakvietė artimiausiu metu apslankyti šių Baltijos šalių sostinėse.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »