Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius vyksta oficialaus vizito į Indiją

Sukurta 2017.10.08 / Atnaujinta 2017.10.08 08:58

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 9-10 dienomis lankysis Indijos Respublikoje. Į Delį ir Mumbajų Lietuvos diplomatijos vadovas vyksta Indijos išorinių santykių ministrės Sushmos Swaraj kvietimu.

„Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimas sparčiai plečiasi, ypač greitai auga ekonominiai šalių ryšiai. Mūsų aukštosiose mokyklose studijuoja daugiau nei 800 Indijos piliečių, siekiame plėsti bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityse“, – prieš vizitą pažymėjo Lietuvos  diplomatijos vadovas.

Vizito programoje numatyti ministro susitikimai su Indijos Respublikos Viceprezidentu Venkaiah Naidu, išorinių santykių ministre S. Swaraj, Maharaštros valstijos vyriausiuoju ministru Devendra Fadnavis. 

Susitikimuose bus aptarti Lietuvos ir Indijos prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai, saugumo padėtis Lietuvos ir Indijos kaimynystėje, kultūros ir akademinių ryšių stiprinimo galimybės.  Žadama apsikeisti nuomonėmis ir apie bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, Indijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo perspektyvas.

Į programą įtraukas ir dviejų sutarčių – ekstradicijos bei oro bendradarbiavimo sutarties pakeitimo protokolo – pasirašymas. Derybos dėl ekstradicijos sutarties užtruko beveik 20 metų.

Delyje ministras L. Linkevičius dalyvaus analitinio centro „Carnegie India“ rengiamoje apskritojo stalo diskusijoje, o Mumbajuje susitiks su Indijos laivybos kompanijoms ir drauge su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto atstovais pristatys Klaipėdos uosto galimybes.

Spalio 10 dieną Mumbajuje ministras L. Linkevičius klausysis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerto, kuris rengiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Šiemet minimos ir 25-osios Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių užmezgimo metinės.

Ministras L. Linkevičius Delyje pastarąjį sykį lankėsi 2013 metais. Vilniuje šią gegužę viešėjo Indijos išorinių reikalų ministerijos valstybės ministras M.J. Akbaras.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Juliaus Pranevičiaus kredencinių raštų teikimo Indijos prezidentui ceremonija.jpg

Rugsėjo 20 dieną Delyje Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijos Respublikoje Julius Pranevičius įteikė skiriamuosius raštus Indijos Respublikos Prezidentui Ramui Nathui Kovindui.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
su indijos amb2.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną susitiko su naujuoju Indijos ambasadoriumi Lietuvai, reziduojančiu Varšuvoje, Tsewang Namgyal.

Dvišaliai santykiai »
India3.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Indijos Respublikos išorinių reikalų ministrę Sushmą Swaraj ir Korėjos Respublikos užsienio reikalų ministrę Kang Kyung-Wha su šių šalių nacionalinėmis šventėmis.

Dvišaliai santykiai »
Simtmecio priemimas Indijoje 06.jpg

Vasario 1 dieną Delyje, Indijoje, vyko atkurtos Lietuvos šimtmečio renginys, į kurį susirinko Indijos vyriausybės, verslo, kultūros ir žiniasklaidos atstovai, užsienio šalių diplomatai, Indijoje gyvenantys ir dirbantys lietuviai.

Atstovybių naujienos »

Tęsdamas vizitą Indijoje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 10 dieną Mumbajuje susitiko su stambiausiomis Indijos ir tarptautinėmis logistikos ir transporto kompanijomis ir pristatė Klaipėdos jūrų uosto galimybes.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata