Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras Niujorke susitiko su Šiaurės Makedonijos, Jordanijos ir Baltarusijos kolegomis

Sukurta 2019.09.26 / Atnaujinta 2019.09.26 10:16

Rugsėjo 25 dieną, vizito Niujorke metu, ministras Linas Linkevičius susitiko su Baltarusijos, Šiaurės Makedonijos ir Jordanijos užsienio reikalų ministrais.

Susitikime su Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu aptartas Šiaurės Makedonijos stojimo į Europos Sąjungą derybų procesas bei šalyje vykdomos reformos. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi integracijos į Europos Sąjungą procese. 

Susitikime su Jordanijos užsienio reikalų ministru Aymanu Al Safadžiu aptartos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo kryptys finansinių technologijų, gyvybės mokslų ir atsinaujinančių šaltinių srityse, taip pat situacija Artimuosiuose Rytuose ir pabėgėlių krizė.

Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai aptarė branduolinio saugumo klausimus regione, taip pat Lietuvos ir Baltarusijos dvišalius ekonominius ir kultūrinius klausimus.

Rugsėjo 23-27 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius prezidento Gitano Nausėdos delegacijoje dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-iosios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
download (5).jpg

Lapkričio 19 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta politinei situacijai Baltarusijoje, prezidento rinkimams JAV ir Moldovoje. Taip pat aptarta situacija Kalnų Karabache ir Viduržemio jūros rytuose bei kylantis iššūkiai daugiašalei sistemai.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuva išreiškia visišką solidarumą su Jungtine Karalyste (JK) po to, kai lapkričio 9 dieną iš Baltarusijos buvo išsiųsti du JK diplomatai, ir apgailestauja dėl šio nepateisinamo de facto Baltarusijos valdžios veiksmo. Šis prieš JK ir jos diplomatus nukreiptas aktas, kaip ir ankstesni „reikalavimai“, kad Lietuva ir Lenkija susimažintų savo diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje, rodo apgailėtiną oficialaus Minsko elgesio modelį akredituotų diplomatinės bendruomenės narių atžvilgiu ir dar labiau izoliuoja režimą.

Kalbos, pareiškimai »

Lapkričio 11 dieną Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijai perduota Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos nota dėl oficialios informacijos apie energetinio paleidimo metu įvykusį incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje (Astravo aikštelėje) pateikimo.

Kalbos, pareiškimai »

Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Spalio 30 dieną Užsienio reikalų ministerija įteikė protesto notą Baltarusijos ambasadai Vilniuje dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl valstybės sienos perėjimo punktų pažeidimo.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Spalio 30 dieną ministras Linas Linkevičiaus dalyvavo nuotoliniame susitikime su neseniai Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministro pareigas pradėjusiu eiti Bujaru Osmani. 

Dvišaliai santykiai »