Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje vyko knygos „Sibiro haiku“ pristatymas

Sukurta 2019.11.28 / Atnaujinta 2019.11.28 14:41
   Paryžiuje vyko knygos „Sibiro haiku“ pristatymas
   Paryžiuje vyko knygos „Sibiro haiku“ pristatymas
   Paryžiuje vyko knygos „Sibiro haiku“ pristatymas

   Lapkričio 27 dieną Paryžiuje buvo surengtas į prancūzų kalbą išverstos knygos „Sibiro haiku“ pristatymas ir susitikimas su jos autorėmis – rašytoja Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki, bei vertėja Marielle Vitureau.

   Pasak Lietuvos Ambasadoriaus Prancūzijoje Nerijaus Aleksiejūno, grafinė novelė „Sibiro haiku“ – puikus pavyzdys, kaip plačiajai Prancūzijos visuomenei išradingai ir originaliai galime pristatyti savo istoriją, taip pat ir ypač sudėtingus, skausmingus jos momentus.

   „Rašytoja Jurga Vilė ir dailininkė Lina Itagaki jautriai pasakoja mūsų istoriją, o populiarus Prancūzijoje komikso žanras padeda pasiekti kiekvieno – suaugusiojo ar vaiko – širdį“, – teigė ambasadorius, pažymėdamas, kad tremčių patirtis paženklino ne tik Lietuvos, bet ir daugelio tautų istoriją, o kai kuriose pasaulio dalyse priverstiniai perkėlimai ir šiandien yra realybė.

   Susirinkusiems Paryžiaus literatūros mylėtojams knygos autorės pristatė didelio pasisekimo Lietuvoje ir už jos ribų sulaukusio leidinio gimimo istoriją, taip pat kalbėjo apie atminties temas, susijusias su sovietų trėmimus į Sibirą išgyvenusių žmonių autentiškomis patirtimis.

   „Metų knygos rinkimuose 2018“ ši knyga pelnė metų knygos vaikams vardą, o 2019 metais ji buvo išleista ir prancūzų kalba. Prancūzijoje knyga yra nominuota 2020 metų prestižiniam Angoulême komiksų festivalio apdovanojimui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2d9e547b-31cb-453a-a25d-007fcb1e1b57.JPG

   Gruodžio 20 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė pusryčius-diskusiją su Prancūzijos prezidento patarėju Europos klausimais Clémentu Beaune‘u, kuriame taip pat dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadoriai Prancūzijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Photo 3.JPG

   Gruodžio 15 dieną tradicinio kalėdinio Prancūzijos lietuvių bendruomenės susitikimo metu Paryžiaus Šv. Augustino bažnyčioje surengta iškilių bendruomenės veikėjų – Ričardo Bačkio ir Perkūno Liutkaus – pagerbimo ceremonija.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   IMG_3333.jpg

   Gruodžio 14 dieną Savojoje, Prancūzijoje, prasidėjo kino festivalis „Les Arcs“, kuriame dėmesys krypsta į partnerių ketvertą – Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. Reikšmingoje profesionalų ir kino mylėtojų susitikimo vietoje investuotojams bei sprendimų priėmėjams pristatomi stipriausi Europos kino projektai, filmai ir talentai. Kartu su partnerėmis į dėmesio centrą patekusi Lietuvos kino industrija atstovaujama atrankas su savo projektais įveikusių lietuvių.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20191212 Lithuanian Embassy Honorary Consul Meeting Paris 850_8818 Photo Ludo Segers .JPG

   Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė susitikimą su Lietuvos garbės konsulais Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   49202650858_448df9341a_o.jpg

   Gruodžio 10 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas įteikė skiriamuosius raštus Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui.

   Dvišaliai santykiai »
   Lietuvos istorijos hindi k pristatymas Delyje_1.jpg

   Gruodžio 6 dieną Indijos sostinėje Delyje buvo pristatytas „Lietuvos istorijos“ vertimas į hindi kalbą. Vertimas tapo pirmu dvišaliu tokio pobūdžio tarpinstituciniu kultūriniu projektu, dėl kurio Lietuvos istorija nuo šiol gimtąja kalba bus prieinama maždaug 400-ams milijonų Indijos gyventojų.

   Naujienlaiškio prenumerata